Rynek DApps osiąga nowe szczyty!

Na celownik bierzemy dziś bardzo popularne ostatnio DApps’y. Zdecentralizowane aplikację odnotowują dynamiczny wzrost zainteresowania od początku roku, co ma bezpośredni wpływ na skok wolumenu, który w ciągu drugiego kwartału 2020 roku osiągnął wartość 12 miliardów dolarów! Jest to wzrost o 37% w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku. Warto podkreślić, że największy wpływ miało tu Ethereum, które cały czas pozostaje liderem na rynku DApp.

Zgodnie z danymi z najnowszego raportu DAppRadar, czyli najpopularniejszego serwisu zajmującego się zdecentralizowanymi aplikacjami, wolumen transakcyjny DApps’ów osiągnął wartość 12 miliardów USD w drugim kwartale tego roku. Jest to wzrost o 4,5 miliarda USD w porównaniu do poprzedniego kwartału. Dodatkowo, warto podkreślić platforme, która miała największy wpływ na wzrost tej wartości, czyli Ethereum.

Ethereum liderem DApp

Trudno się nie zgodzić z dominacją Ethereum w świecie zdecentralizowanych aplikacji. DApps’y oparte na tej platformie stanowią 82% wspomnianego wcześniej wolumenu. Należy tutaj przypomnieć o DeFi i zdecentralizowanych aplikacjach finansowych opartych na ETH, gdyż to właśnie one przyczyniły się do tak znaczących wzrostów w przestrzeni DApp tej kryptowaluty.

Niestety, nie wszystkie aspekty w przestrzeni DApp’ów Ethereum zaliczają wzrosty. Z uwagi na rosnące ceny gas fee oraz wzrost opłat transakcyjnych gamingowe aplikacje ETH odnotowały spadek codziennej aktywności aż o 80%! Jest to ogromna zapaść, która przy utrzymaniu tak wysokich cen gas fee, może zabić, cieszącą się dotychczas ogromną popularnością, przestrzeń gier na Ethereum, która szerzej została opisana w tym artykule.

Wzrost aktywności EOS i TRON

Pomimo bezwzględnej dominacji Ethereum w wolumenie transakcyjnym DApp, zarówno EOS, jak i Tron (TRX) odnotowały wzrost aktywności w obszarze zdecentralizowanych aplikacji w 2020 roku. W przypadku TRX mówimy o wzroście wolumenu transakcji o 17,2% na przełomie dwóch pierwszych kwartałów. Warto jednak zauważyć, że mimo iż przejście Trona na DeFi okazało się sukcesem, większość jego działań nadal opiera się o aplikacji z kategorii „Gambling” oraz „High Risk”. Sytuacje TRX szerzej opisaliśmy tutaj.

EOS natomiast cały czas zmaga się ze spadkiem aktywności, który odnotowano na przełomie 2019 i 2020 roku. Aktywność portfelu DApp EOS spadła wtedy o 53%, co było spowodowane przeciążeniem sieci wynikającym z wprowadzenia tokenu EIDOS. Od tamtego czasu, sytuacja EOS w przestrzeni zdecentralizowanych aplikacji, cały czas jest dosyć niepewna. Warto również zauważyć, że jeśli chodzi o DApps projektu EOS, zdecydowana większośc wolumenu pochodzi wyłącznie z dwóch gier: Upland oraz Crypto Dynasty.

Jak widać, zdecentralizowane aplikacje są znaczącą częścią świata kryptowalut, która co chwile przypomina o swojej obecności. Z tego względu warto być na bieżąco z wiadomościami z tej przestrzeni, gdyż już w niedalekiej przyszłości może ona nam przynieść wiele ciekawych rozwiązań i możliwości.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.