Charlie Lee proponuje górnikom darowizne na Litecoina

Twórca Litecoina Charlie Lee wyszedł z nową propozycją w stronę górników. Mieliby oni dobrowolnie przekazać darowizne w wysokości 1% z nagrody blokowej z kopania, na rzecz rozwój kryptowaluty. Pieniądze uzyskane w ten sposób byłyby przekazane na wdrażanie różnych rozwiązań nad którymi projekt aktualnie pracuje. 

Założyciel Litecoina (LTC) wyszedł z propozycją mającą się przyczynić do rozwoju kryptowaluty poprzez poprawe sytuacji finansowej platformy. Przedstawił on swój pomysł w niedawno opublikowanym twecie.

Uważam, że lepszym sposobem na sfinansowanie rozwoju będzie przekazanie przez górników dobrowolnej darmowizny z części nagrody blokowej. Co powiesz na darowizne 1% puli (0.125 LTC) od wydobytego bloku dla LTCFoundation? Jeśli każdy górnik/pula to zrobi, będzie to około półtorej miliona dolarów darowizny rocznie!

Tego typu konsekwentne przekazywanie 1%, tak jak to zasugerował Charlie Lee, mogłoby zapewnić rozwiązanie finansowych problemów platformy na dobre. Oczywiście potwierdził on, że tego typu darowizny byłyby dobrowolne, dodając, że w innym przypadku „było by to niewłaściwe”.

Twórca platformy argumentował również swój pomysł tym, że przy obecnej cenie LTC, 1% nagrody wydobywczej przekazanej na rzecz Fundacji Litecoin, wystarczyłby na pokrycie wielu kluczowych wydatków przez długi okres czasu. Zakładając również, że nawet niewielka część górników zdecydowałaby się przekazać darowizne, fundacja byłaby w stanie dobrze wykorzystać środki, na przykład finansując programistów pracujących nad takimi projektami jak: Litecoin Core, Mimble Wimble, LiteWallet czy portfel Lighting Network.

Na koniec zaproponował on również, by górnicy mogli sami wybrać projekt platformy, na który przeznaczą swoje fundusze. Jednocześnie poprosił społeczność o wyrażenie opinii na temat swojego pomysłu.

Litecoin w tarapatach finansowych?

Zdobycie wystarczającej ilości kapitału na prowadzenie działaności gospodarczej z pewnością może być trudne. Sytuacja jednak jest jeszcze bardziej skomplikowana w przypadku gdy firma lub projekt dąży do zdecentralizowania.

Pod koniec 2019 roku krążyły pogłoski o potencjalnym bankructwie Fundacji Litecoin. Charlie Lee oczywiście wszystkiemu zaprzeczył, twierdząc, że fundacja ma „wystarczająco dużo pieniędzy, by przetrwać kolejne 2 lata”. Jak widać sytuacja ta może być nie do końca zgodna z prawdą, z uwagi na kroki podjęte przez szefa platformy.

Z jednej strony pomysł twórcy Litecoina wydaję się całkiem rozsądny i ma on logiczne uzasadnienie. Nieznaczne wsparcie ze strony górników mogłoby w znaczny sposób przyczynić się do szybszego rozwoju kryptowaluty na czym skorzystała by cała społeczność. Z drugiej zaś strony, budzi to pewien niepokój i znaki zapytania wśród użytkowników. Czy Litecoin jest w aż tak trudnej sytuacji by górnicy musieli go wspierać darowiznami? Niestety póki co nie poznamy odpowiedzi na to pytanie, ale można się jedynie domyślać.

A Ty co myślisz na temat propozycji szefa LTC? Daj znać w komenatrzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

1 Comment

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.