Fundacja Litecoin współpracuje z Cred, by hodlerzy LTC mogli zarabiać odsetki

Zgodnie z dzisiejszym komunikatem, Fundacja Litecoin zaczyna współpracę z Cred, aby zaoferować odsetki posiadaczom Litecoina (LTC). Użytkownicy Cred mogą u nich zablokować swoje coiny by zarabiać na 10% rocznej stopie procentowej. Dzięki kolejnemu, strategicznemu partnerstwu, posiadacze LTC będą mogli „pożyczać” swoją kryptowalutę na całkiem dochodowych warunkach. Stawki są bardzo zbliżone do różnych zdecentralizowanych rozwiązań finansowych (DeFi) w Ethereum. Aby skorzystać z odsetek, wymagane jest zamrożenie środków na minimalnie 6 msc. Miesięczne płatności odsetek są w formie waluty fiducjarnej lub kryptowaluty.

Inni partnerzy Cred, tacy jak Bitcoin.com, Uphold i BitBuy, również ułatwią „proces lendingowy”. Alan Austin, dyrektor Fundacji Litecoin, podkreśla, że partnerstwo dodaje kolejny, ważny przypadek użycia Litecoin:

„Przypadki użycia powinny być jednym z najważniejszych czynników przy ocenie kryptowaluty. Oprócz niezawodności Litecoina, wykorzystania do płatności i doskonałej płynności, możliwość zarabiania odsetek z atrakcyjnymi stopami procentowymi za pośrednictwem platformy Cred dodatkowo wzmacnia nasz projekt.”

Część środków ze wspólnej inicjatywy zostanie wykorzystana na wsparcie rozwoju Litecoin. Nie zapominajmy, że Charlie Lee, niedawno wysyłał prośbę o finansowanie swojej Fundacji. Założyciel Litecoina zaproponował dobrowolną darowiznę od górników w wysokości 1% na wsparcie pracy fundacji.

Co to jest Cred?

Cred to globalna platforma kryptowalutowa skupiająca się na pożyczkach. Dąży do stworzenia światowej sieci dostępu do kredytu i prowadzenia globalnej historii kredytowej, używając tokenu LBA w celu zapewnienia premii za oprocentowanie. Został założony przez byłego dyrektora PayPal Dana Schatta.

Wybrane dla Ciebie:Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.