Kiedy sezon na kosmiczne wzrosty altcoinów!? Bój się hossy…

Kosmiczne wzrosty alternatywnych kryptowalut? Osoby, które interesują się kryptowalutami od ponad 3 lat dobrze pamiętają czasy kiedy to niszowe kryptowaluty dosłownie były wystrzeliwane w kosmos przez inwestorów. Wzrosty rzędu 500% tygodniowo, 1000% miesięcznie nie były niczym nadzwyczajnym, jednakże taki sezon nie trwa w nieskończoność i trzeba być czujnym.  W tym artykule nie dowiesz się kiedy nastąpi tzw. „altcoin season”, ale mamy nadzieję, że przekażemy Ci coś wartościowego. Zatem jak śledzić aktywność inwestorów na rynku tak aby móc bardziej ocenić czy są oni bardziej zainteresowani Bitcoinem czy mniejszymi kryptowalutami? Zapraszamy:

Bój się hossy, ciesz się gdy są spadki

Tak, dokładnie hossy należy się obawiać. Dużym wzrostom zazwyczaj towarzyszy równie spora niepewność, strach oraz dezorientacje. Na rynku kryptowalut szybkie zyski mamią, inwestorzy bardzo często tracą przez nie głowę i zapominają gdzie się znajdują. Żeby dobrze radzić sobie na tym rozwijającym się i jakże małym w porównaniu z innymi rynku, należy wytrenować w sobie umiejętność oszacowania naszej odporności na ryzyko oraz zdolność do jego wyczucia.

Tak, jeśli potrafimy ocenić nastroje na rynku to dobry znak. Nie chodzi tu o nasz nastrój, tylko o uczucia i predykcje pozostałych inwestorów. Czemu nastroje są tak ważne na rynku krypto? Ponieważ nastrojami najprawdopodobniej sterują osoby z największą ilością kapitału na rynku. Tzw. „wieloryby”, czyli najbogatsi mogą sterować rynkiem, gdyż ich kapitał im na to pozwala. Z reguły jest tak, że niedoświadczeni inwestorzy czują się właśnie tak jak chcą tego wieloryby.

Więc teraz zagadka: Jeśli czujesz panikę, strach i widzisz mega spadki to co myślisz? W takiej sytuacji najlepiej jest się wcielić w rolę „wieloryba”, czyli osoby, która chce by ludzie się tak właśnie czuli i przeanalizować dokładnie to jakie ta osoba może mieć zamiary co do rynku?

Rynek altcoinów przybiera na wadze

Poniższy wykres przedstawia Wam jak kształtuje się kapitalizacja rynku alternatywnych kryptowalut, czyli to ile kapitału przybywa, a ile odpływa. Listopad oraz grudzień 2018 to był prawdziwy „altcoin season”. Spójrzcie gdzie jesteśmy teraz: po ostatnim dołku, kapitalizacja altcoinów określiła swoje najsilniejsze dotychczas wsparcie na poziomie 36.75 mld USD.

Kapitalizacja rynku altcoinów

Aktualnie nadal znajdujemy się w „śpiączce wykresowej”, jednakże to najlepszy czas by móc wyciągnąć wnioski.

Ostatni szczyt kapitalizacji po silniejszych wzrostach wartości rynku altcoinów wyniósł 117 mld USD. Należy zauważyć, że ostatnie wzrosty na przełomie 2019/2020 roku trwały nieco krócej niż teraźniejsze.

O sezonie na altcoiny moglibyśmy zacząć myśleć dopiero po przekroczeniu kapitalizacji wynoszącej 117 mld oraz 146 mld USD. Aktualnie jesteśmy pośrodku kanału. Gdy kapitalizacja w najbliższych tygodniach wzrośnie do wyżej wymienionych poziomów, wtedy szanse na altseason będą znacznie zwiększone.

Halving BTC oraz inne instytucjonalne wydarzenia mocno pchają rynek do mediów. Coraz więcej ludzi jest świadomych po co został stworzony Bitcoin… Obserwujcie i miejcie na uwadze to jak altcoiny zachowują się gdy król (BTC) rośnie lub spada i wyciągajcie wnioski.

Jeśli spodobała Ci się powyższa treść i była dla Ciebie pomocna, to zapraszamy do dołączenia do naszego kanału na telegramie oraz do obserwowania naszych publikacji na facebooku. Miłych i skutecznych obserwacji rynku!

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.