Fundacja Tezos uruchamia swój faucet XTZ

Tezos (XTZ), wkraczając do pierwszej 15 z listy największych kryptowalut, ponownie pojawia się w centrum uwagi po tym, jak Fundacja Tezos uruchomiła kran kryptowalutowy. Fundacja przekazuje prawdziwe tokeny posiadaczom portfeli Tezos. W ogłoszeniu zanotowano wzrost cen XTZ w stosunku do Bitcoina (BTC), który wzrósł o ponad 5% w ciągu godziny.

Fundacja Tezos wprowadza faucet, czyli kran kryptowalutowy

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, posiadacze portfela Tezos będą mogli otrzymywać 0,01 XTZ (0,0152 USD) z kraniku. Fundacja chce by umożliwiło to użytkownikom interakcję z blockchainem, testowanie rozwoju i zwiększenie współczynników adopcji tokena Tezos w celu zwiększenia liczby „ Tezzies ”-  czyli całej ich społeczność. Oficjalne ogłoszenie brzmi:

„Ten kran umożliwia programistom i użytkownikom otrzymywać tokeny Tezos do celów rozwojowych i testowych. Aby uzyskać XTZ wystarczy wpisać adres swojego portfela Tezos, wypełnić captcha i kliknąć „SEND TEZ”. to wszystko na faucet.tezos.com.”

Tezos (XTZ) reaguje

Kwota będzie wydawana co 10 sekund według kolejności zgłoszeń. Portfele ustawiają się w kolejce zgodnie z czasem żądania, a każdy użytkownik ma prawo do części środków z kranu co 12 godzin. Czytamy:

„Adresy, które otrzymały XTZ z kranu, są blokowane na 12 godzin zanim będzie można je ponownie dodać do kolejki.”

Wszystko, co musisz zrobić, to mieć portfel Tezos, kliknąć kod reCAPTCHA i kliknąć „SEND TEZ” i czekać na swoją kolej. Tezos wypuszczany przez kran jest zupełnie inny niż testowe krany, do których przyzwyczajony jest świat kryptowalut. Rzeczywista kwota pieniędzy jaką oferuje nam kranik od fundacji Tezos jest jednak prawie nieistotna, ponieważ jest przeznaczoną wyłącznie na cele rozwojowe.

https://www.tradingview.com/x/kc4Jb6HP/

Cena Tezosa (XTZ) w parze do BTC wzrosła dzisiaj ponad 10% w ciągu kilku godzin. Niewykluczone by przetestować poziom oporu przy 19400 satoshi. Kurs XTZ/BTC również przebił czerwoną linię, na naszym wykresie jest to EMA200. Zielona linia to EMA21 a biała EMA81. Z reguły przecięcie się EMA21 z EMA200 oznacza „bullish cross„, czyli bycze przecięcie.


Aktualna cena Tezosa to $ 2.11 . Jego volumen wynosi $ 71.22 M, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 1.54 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o -3.53%.

Czy XTZ może ponownie przebić się do 10 najlepszych kryptowalut? Osobiście nie testowaliśmy kraniku, ale jesteśmy ciekawi waszych opinii jeśli Wy wypróbujecie. Dajcie znać w komentarzu czy dobrze działa.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

1 Komentarz

  • Beny
    Posted 21 stycznia 2020 01:52 0Likes

    Siema jak tam? Udało coś odebrać? U mnie najpierw przetrwarzanie a za drugim razem info że jestem na szarej liście 🙂 będzie coś z tego? Ktoś coś dostał?

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.