Ethereum liderem w dziedzinie gamingu

Ethereum ponownie na celowniku. Ostatnie newsy wokół ETH pokazują, że platforma cały czas się intensywnie rozwija i podobnie jest w tym przypadku. Tym razem druga największa kryptowaluta zbiera laury w dziedzinie gamingu. Według DappRadar wyprzedziła ona EOS i Tron, i tym samym została liderem, w dziedzinie gier na blockchain. 

Ethereum liderem w dziedzinie gier blockchain

Z nowego raportu Dapp Radar wynika, że Ethereum jest obecnie liderem w dziedzinie gier na blockchain. Zarówno EOS, jak i Tron, musieli ustąpić pozycji ETH w 2019 roku, pomimo wielu zalet konkurencyjnych platform.

Autorzy raportu twierdzą, że wzrost w ekosystemie dapp Ethereum (zdecentralizowanej aplikacji) został pobudzony przez szerszy trend wzrostowy w sektorze gier, którego EOS i Tron nie wykorzystali w tak dużym stopniu.

Dapp Radar piszę:

„W 2019 roku Ethereum umocniło swoją pozycję w roli lidera w grach blockchain, ponieważ oddaliło się wyzwanie związane z największymi konkurentami w postaci pozornie bardziej wszechstronnych blockchainów, takich jak EOS i TRON.”

Pomimo gwałtownego wzrostu aktywności użytkowników, monetyzowanie zysków jest nadal problemem. Według raportu, ​​tylko kilku operatorów gier korzysta z własnych tokenów ERC20, natomiast większość wykorzystuje tokeny NFT, których temat poruszymy szerzej w niedalekiej przyszłości.

Nie tylko gaming?

Oprócz tego, w raporcie znalazło się dużo więcej dobrych wiadomości na temat ETH. Stwierdzono, że platforma blockchain „pozostaje jak dotąd, jedynym blockchainem, który z powodzeniem rozwija się w czterech kategoriach: zdecentralizowane finanse (DeFi), giełdy, gry oraz hazard”.

Autorzy twierdzą, że liczba dziennych uniklanych portfeli w ekosystemie Ethereum dapp wzrosła w tym roku o 118%. Tym samym osiągneła liczbę ponad 19000 aktywnych portfeli, do połowy grudnia, tego roku.

  • DeFi (zdecentralizowane finanse), które ma najmniejszą bazę użytowników, jest też miejscem gdzie skupione jest najwięcej wartości w postaci lokowanych na smart kontraktach waluty Ethereum.
  • Fakt, że wymiany na giełdach zdecentralizowanych są częściej dokonywane, to ich ogólny wolumen się zmniejszył,
  • Gry, hazard czy giełdy tokenów NFT, jak Opensea, pomimo dużej dziennej aktywności (liczby użytkowników) nie generują takich wartości jak wspomniany wyżej sektor.

DeFiRaport kończy się podsumowaniem, że chociaż 2019 rok, nie spełnił wszystkich wygórowanych oczekiwań komentatorów względem Ethereum, to blockchain zdecydowanie może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Można tutaj wyróżnić między innymi udane wdróżenie dwóch hard forków przyjęte z optymizmem przez społeczność Ethereum.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.