Nvidia zapowiada walkę na karty graficzne z górnikami

Ponieważ ludzie na całym świecie czekają w domach na zakończenie pandemii, zamówienia na karty graficzne utrzymują wysoki popyt. W związku ze wzrastającą ceną Bitcoina odzyskały one popularność również w zakresie wydobywania kryptowalut. Jest to trend, któremu Nvidia stara się przeciwdziałać, oferując specjalne karty do kopania by zwolnić zapasy tych drugich podczas niedoboru.

Gdy Nvidia od dawna była znana ze swoich układów graficznych do gier. Jej agresywny nacisk na chipy do sztucznej inteligencji pomógł jej stać się najbardziej wartościowym producentem półprzewodników pod względem kapitalizacji rynkowej.

Podczas telekonferencji dyrektorka finansowa Colette Kress powiedziała, że globalny niedobór na karty graficzne utrudnił utrzymanie na stanie flagowych kart firmy. Szczególnie tych, które zostały wprowadzone jesienią ubiegłego roku oraz że prawdopodobnie pozostaną one w niewielkiej podaży jeszcze przez pewien czas.

Kress powiedziała, że analitycy oszacowali, że wydobycie kryptowalut przyczyniło się do sprzedaży Nvidii w czwartym kwartale fiskalnym we wkładzie od 100 do 300 milionów dolarów. Firma spodziewa się, że nowe karty wydobywcze wygenerują około 50 milionów dolarów przychodu w pierwszym kwartale fiskalnym, dodała Kress.

Aby zniechęcić górników do używania kart do gier, Nvidia zacznie dostarczać na nich odpowiednie oprogramowanie, które ma spowalniać ich zdolność do wydobywania niektórych kryptowalut, a następnie osobno wypuści te przeznaczone do kopania. Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, powiedział, że karty do kopania nie potrzebują funkcji do gier, takich jak wyjścia wyświetlacza. Oznacza to, że zamiast tego do wydobywania można wykorzystać ich zmodyfikowane formy.

„W związku ze sposobem, w jaki górnicy korzystają z kart graficznych, nie potrzebują oni całej masy dostępnych tam funkcji”

– Jensen Huang
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.