Rynek DApps projektu TRON blockchainowym Las Vegas?

Projekt TRON, oprócz mocno wyróżniającego się marketingu, w świecie kryptowalut znany jest również ze względu na duży udział w rynku DApps. Chociaż platforma jest wykorzystywana w różnych kategoriach zdecentralizowanych aplikacji, to zdecydowanie jej najwieksza część opiera się na branży hazardowej. 

Zaczynając od podstaw, projekt TRON jest zdecentralizowaną platformą opartą na blockchain, której celem jest zbudowanie zdecentralizowanego Internetu. W ten sposób, zapewniać ma ona dostęp do bezpłatnego, globalnego systemu zawierającego treści rozrywkowe, łączącego twórców z odbiorcami bez jakichkolwiek pośredników. Całość ma się odbywać na bazie technologii blockchain, tworząc przy tym własny ekosystem zapewniający prywatność użytkownikom.

DApps projektu TRON blockchainowym Las Vegas

TRON zasłynął w przestrzeni kryptograficznej ze względu na duże wykorzystanie w świecie zdecentralizowanych aplikacji. Warto zwrócić uwagę, że ogromna ich część opiera się na branży hazardowej. Według DAppRadar chodzi o 18 z 25 najczęściej używanych DApps platformy. Z tego więc wynika, że 72% z 25 najlepszych aplikacji platformy działa w kategorii hazard.

https://dappradar.com/rankings/

Pozostałe siedem dostępnych na liście DApps niezwiązanych z hazardem należą do kategorii: high risk, giełda oraz gry. Wartym zauważania jest jednak fakt, że aplikacje te mają znacznie mniejszy wolumen niż ich odpowiedniki związane z hazardem. Wyjątkiem są tutaj wyłącznie dwie aplikacje, które mają wysoką ilość dokonywanych transakcji w danym dniu i są to oczywiście giełdy.

Dla porównania konkurencyjna platforma działająca na rynku zdecentralizowanych aplikacji, czyli Ethereum liczy tylko trzy aplikacje hazardowe w swoim DApps top 25. Dla odmiany jest ona zdecydowanym liderem w kategorii gamingu na blockchain.

Analizując raport roczny rynku DApps, podsumowujący 2019 rok, można zauważyć, że TRON osiągnął oszałamiający wolumen o wartości 4,4 miliarda dolarów. Zdecydowana większość z tej kwoty, bo 89% opiera się o aplikacje hazardowe. Jest to naprawdę ogromna część rynku, która spowodowała skategoryzowanie platformy w roli blockchainowego Las Vegas.

W przypadek całego rynku zdecentralizowanych aplikacji można zauważyć, że liczą się wyłącznie trzy platformy: Ethereum, EOS oraz TRON. Uzyskały one łączny wolumen rzędu 10.76 miliarda dolarów, przy czym całkowity wolumen DApps wynosi 10,9 miliarda dolarów. Wynika z tego, że te trzy projekty łącznie stanowią ponad 98% rynku!

A czy Ty używasz hazardowych DApps projektu TRON? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.