Avalanche przygotowuje się do przejścia na MainNet. Co nowego w projekcie?

Po bardzo udanej przedsprzedaży tokenów AVAX o łącznej wartości 42 mln USD postanowiliśmy trochę bardziej przyjrzeć się projektowi Avalanche i przedstawić Wam kilka istotnych informacji. Co ciekawe o Avalanche wspominał na swoim twitterze sam Vitalik Buterin, czyli twórca Ethereum. O udanej przedsprzedaży AVAX możecie przeczytać w naszym poprzednim wpisie, a teraz przejdźmy do konkretów:

Krótko o projekcie: „Avalanche to platforma typu open source do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji finansowych i wdrożeń technologii blockchain w przedsiębiorstwach w jednym, wysoce skalowalnym ekosystemie. Programiści korzystający z Avalanche mogą z łatwością tworzyć potężne, niezawodne i bezpieczne aplikacje oraz niestandardowe sieci blockchain lub budować na istniejących prywatnych lub publicznych podsieciach.”

Postęp od chwili zakończenia sprzedaży tokenu AVAX

Od chwili zakończenia publicznej sprzedaży tokena Avalanche (AVAX), która odbyła się w dniu 15 lipca 2020 roku, zespół Avalanche skupił się na uruchomieniu sieci głównej czyli tzw. Mainnetu. Aktualna nazwa sieci to Everest. Umożliwia ona zespołowi programistów na uzyskanie pełnej jasności i pewności co do platformy przed pełnym zaangażowaniem się po przejściu na sieć główną.

Równolegle z ulepszeniami wydajności i bezpieczeństwa Avalanche, zespół poinformował swoją społeczność o wielu integracjach i współpracach innych ekosystemów. O to one:

Zgodnie z informacjami od Avalanche, ich zespół ma zamiar ogłosić więcej współprac i integracji zaraz po pozytywnym przejściu na mainnet. Aktualnie projekt zachwala sobie, że nareszcie zaczęli zauważać zwiększoną aktywność programistyczną oraz to, że robią ogromne postępy w poprawianiu wrażeń użytkownika, które pojawią się wraz z mainnetem.

„Aby dojrzały ekosystem mógł się rozwijać wokół Avalanche, musimy przeprowadzić niezbędne integracje z innymi firmami.”

To możemy wyczytać w oficjalnym ogłoszeniu. Możemy więc wywnioskować, że Avalanche po uruchomieniu mainnetu da użytkownikom możliwość dostępu, przechowywania i wymiany AVAX u renomowanych firm kryptowalutowych.

Kiedy mainnet Avalanche?

Zgodnie z informacją z komunikatu, społeczność Avalanche powinna spodziewać się uruchomienia mainnetu oraz pierwszego listingu tokenu AVAX w połowie września.

Oprócz tego, społeczność powinna spodziewać się innych głównych integracji. Mowa tutaj o portfelach (np. Ledger) oraz platformach do stakingu.

„Te integracje, zaplanowane synchronicznie, będą wspierać naszych obecnych użytkowników i otwierać drzwi nowym uczestnikom w wysoce efektywny sposób.”

Jesteśmy bardzo ciekawi tego jak projekt poradzi sobie po uruchomieniu sieci głównej oraz tego jak zamierzają wzbogacić swoją ekspansję. Możliwe, że możemy spodziewać się silnych współprac, gdyż Avalanche otrzymało bardzo mocne finansowanie kapitałem prywatnym, zarówno od instytucji jak i osób fizycznych. Zapraszamy na nasz telegram po więcej tego typu informacji.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.