OKEx zamraża wypłaty z powodu zaginięcia założyciela

Giełda OKEx jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. W swojej ofercie posiada ponad 203 aktywa cyfrowe, a dzienny obrót oscyluje w granicach 1 mld $. Wypłatę środków z giełdy nagle zatrzymano, a powodem jest zniknięcie jednej z kluczowych osobowości.

Dlaczego ma to tak silny wpływ ?

Osoba, o której tu mowa to Xu Mingxing, czyli człowiek, który posiada klucz prywatny hot walletów giełdy. Hot wallety to po prostu adresy, gdzie giełda przetrzymuje niemal wszystkie swoje środki od użytkowników na czas gry na giełdzie. Przykładem takiego adresu, służącego do przechowywania Ethereum jest 0xA7EFAe728D2936e78BDA97dc267687568dD593f3 (OKEx 3). Przeglądając transakcje, jakie zostały wykonane 16.10.2020, możemy zauważyć wyraźną lukę czasową w transakcjach wychodzących.

Co na to twórcy OKEx ?

Na swojej stronie w dziale pomocy opublikowali oni krótkie ogłoszenie.

„Jeden z naszych posiadaczy kluczy prywatnych współpracuje obecnie z biurem bezpieczeństwa publicznego przy dochodzeniach, wtedy gdy jest to wymagane. Nie mieliśmy kontaktu z wspomnianym posiadaczem klucza prywatnego. W związku z tym powiązana autoryzacja nie mogła zostać zakończona. Zgodnie z punktem 8.1 w „Zmiana usług i przerwanie ich świadczenia” OKEx może zmienić usługę i/lub może również przerwać, zawiesić lub zakończyć świadczenie usługi w dowolnym momencie za uprzednim powiadomieniem, lub bez. Aby działać w najlepszym interesie klientów i zapewnić długoterminową obsługę klienta, zdecydowaliśmy się zawiesić wypłaty aktywów cyfrowych/kryptowalut z dniem [16 października 2020 r. O godzinie 11:00 (czasu w Hongkongu)]. Zapewniamy, że inne funkcje OKEx pozostają bez zmian, a bezpieczeństwo Twoich aktywów w OKEx nie zostanie naruszone.

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane zawieszeniem wypłat aktywów cyfrowych / kryptowalut. O wszelkich ważnych wydarzeniach w tej sprawie będziemy informować w odpowiednim czasie. Wznowimy wypłaty aktywów cyfrowych / kryptowalut natychmiast po tym, jak dany posiadacz klucza prywatnego będzie w stanie autoryzować transakcję. Doceniamy i cenimy Twoje nieustające wsparcie i zaufanie oraz będziemy nadal dostarczać naszym klientom produkty, usługi i wsparcie techniczne najwyższej jakości.

Z poważaniem,

OKEx”

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.