Giełda Uniswap odrzuca pierwszą propozycję zmiany

Uniswap to największa zdecentralizowana giełda działająca na blockchainie Ethereum, która pozwala nam na zamianę jednych tokenów na drugie. Po rozdaniu własnych tokenów UNI i wprowadzeniu systemu do głosowań zaistniało wiele kontrowersji, które opisałem w artykule na platformie Coininsider. Do egzekucji żądania zabrakło jedynie 1% wszystkich wymaganych głosów.

Reguły gry

Wprowadzenie własnej propozycji nie jest takie proste, jakby się to mogło wydawać. Użytkownik musi posiadać ponad 10 mln UNI, co przy obecnej cenie jest równe ok. 30 mln $. Natomiast aby udoskonalenia w ogóle mogły być zatwierdzone przez smart kontrakt, potrzeba 40 mln UNI.

Cel głosowania

Gołym okiem widać, że te progi są delikatnie za wysokie. Właśnie one stały się obiektem do zmian w pierwszym głosowaniu na giełdzie Uniswap. Dokładniej mówiąc, celem było zmniejszenie progu tworzenia propozycji z 10 na 3 mln UNI oraz ilości potrzebnej do wygrania głosowania z 40 do 30 mln UNI, która wciąż wydaje się dość ogromna.

Niestety powyższe zmiany nie zostały wprowadzone – zabrakło ok. 400 tys UNI, czyli ok. 1% ilości potrzebnych tokenów. CEO firmy Dharma, która utworzyła głosowanie, wypowiedział się na temat wyników.

„[Jest to] rozczarowujący wynik, który demonstruje siłę głosowania. […] Natomiast wydaje się, że głosowanie skłoniło użytkowników do delegowania w znacznie większej liczbie – mamy teraz 74 mln oddelegowanych UNI (w przeciwieństwie do marnych 47 mln oddelegowanych w momencie tworzenia pierwotnej propozycji zmian)”

– Nadav A. Hollander – https://twitter.com/NadavAHollander/status/1318236754923540481

Twórca Dharmy niewątpliwie cieszy się ze wzrostu liczby UNI, którymi dysponować może na rzecz głosowań w przyszłości. W związku z tym można wywnioskować, że kolejne z nich nie będą już mieć aż takich skutków. Oby dzięki temu ułatwił się ich bezproblemowy przebieg.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.