Topowe kryptowalut wchodzą na giełdy, a Ty inwestujesz w każdą po 100 USD

Zeszłoroczny rynek niedźwiedzi przerobił wiele portfeli inwestorów kryptowalut na kolor na czerwony. Wiele osób narzeka, jednakże interesujące jest to, że długoterminowi „hodlerzy” nadal odnoszą wyjątkowe korzyści. DataLight przeanalizował, jak bardzo niektóre z najlepszych kryptowalut wzrosły pod względem ceny, od kiedy zostały wprowadzone na giełdy kryptowalut. Pamiętajmy, że pomimo obecnego niedźwiedziego rynku – inwestycja w Bitcoina o wartości 100 USD w 2010 roku. byłaby teraz warta 1,3 mln USD.

Bitcoin

Sprawa wzrostu Bitcoina jest inna niż w przypadku innych kryptowalut. Po pierwsze, jest to flagowa kryptowaluta i ma wyraźną przewagę „pioniera”. Jego obecność na rynku spowodowała, że ​​inwestorzy kryptowalut, gdy tylko rynek gwałtownie zaczyna spadać przenoszą swój kapitał właśnie w niego. Przynajmniej takie sytuacje mogliśmy zaobserwować w przeciągu ostatnich 2 lat. Wartość bitcoina kiedy został udostępniony do handlu na giełdzie jest trudna do przyjęcia.

Litecoin

Kolejną kryptowalutą po bitcoinie do porównania jest Litecoin (LTC). Często określa się ją jako „srebrem bitcoina”. Inwestycja o wartości 100 USD byłaby teraz warta ponad 1300 USD. Wkrótce powstały inne kryptowaluty o różnych funkcjach – w tym XRP, XLM i XMR – ich wzrosty przewyższyły wzrost LTC.

Ethereum

Ethereum otworzyło nowy grunt jako pierwsze Initial Coin Offering (ICO). Pomimo poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem, takich jak hak DAO, jego wartość stale rośnie i zdecydowanie stała się dominującą platformą do uruchamiania ICO i tworzenia zdecentralizowanych aplikacji. Nawet po utracie ponad 95% swojej wartości w ciągu ostatnie roku, inwestorzy, którzy zainwestowaliby 100 USD w ETH w dniu w którym zostało notowane na giełdach, mieliby dziś ponad 68 000 USD.

Dash

Dash to trzecia jak dotąd najlepsza inwestycja, a 100 USD zamieniłoby się w 39 000 USD w około sześć lat. Kryptowaluta była na pierwszych stronach gazet ze względu na próby zwiększenia adopcji w regionach takich jak Wenezuela. Szybkie, tanie i prywatne transakcje okazały się popularne na rynkach.

Binance Coin

Binance Coin (BNB) wyróżnia się imponująco szybkim wzrostem. Token został uruchomiony za pośrednictwem ICO, aby pomóc w sfinansowaniu uruchomienia wiodącej giełdy kryptowalut Binance, i jest wykorzystywany w wielu udogodnieniach dla traderów. Tokeny giełdowe to zdecydowanie jedne z najlepszych inwestycji ostatnich lat.

Zbliżające się uruchomienie zdecentralizowanej giełdy Binance (DEX) pozwoliło analitykom zastanowić się nad różnymi nowymi zastosowaniami tokena, który będzie używany jako rodzima waluta platformy tradingowej. O nowych zastosowaniach tokenu Binance będziemy informować już niebawem!

Przegrani

Trzy kryptowaluty na wykresie dałyby inwestorom ujemny zwrot z inwestycji zaraz po notowaniu na giełdach. Wszystkie te kryptowaluty zostały uruchomione stosunkowo niedawno, a więc były pod silnym wpływem rynku niedźwiedzi.

Bitcoin Cash

Bitcoin Cash (BCH) po wieloletniej debacie na temat skalowalności, został utworzony w sierpniu 2017 roku za pomocą hard forku na blokchainie Bitcoina. Jego negatywne wyniki mogą być związane z faktem, że został uruchomiony pod koniec byczego krótkiego byczego rynku z 2017 roku. Cenę również mógł pogorszyć kolejny podział na BSV i BCH.

Bitcoin Satoshi’s Vision

Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV), został uruchomiony w listopadzie ubiegłego roku po podziale z Bitcoin Cash (BCH) w napiętej i ostatecznie niszczącej „wojnie hashowej”. Z naszych obserwacji wynika, że BSV posiada znacznie więcej przeciwników od zwolenników.

IOTA

Wreszcie jest IOTA, która wystartowała z ceną w kosmos, gdy tylko pojawiła się na giełdach.

Inwestowanie 100 dolarów w kryptowalutę spowodowałoby zwrot ujemny ze względu na szybki wzrost i datę uruchomienia – 2017 rok. Gdy pojawiła się na rynku, jej kapitalizacja rynkowa szybko wzrosła do ponad 1 miliarda dolarów pomimo tego iż, większość ludzi nie była prawidłowo zaznajomiona z założeniami IOTA lub systemem „Tangle”.

Ogólnie widać wyraźną tendencję: najlepsze kryptowaluty, które przyniosłyby inwestorom ujemny zwrot z inwestycji, zostały uruchomione stosunkowo niedawno i nie przetrwały jeszcze próby czasu.
Kryptowaluty, które są na rynku od jakiegoś czasu i mają rzeczywiste przypadki użycia, odnotowały znaczny wzrost cen.

Oczywiście patrzymy tutaj na najważniejsze i topowe kryptowaluty. Z ponad 2000 kryptowalut na rynku, wiele z nich po prostu popadły w zapomnienie, ale może to i lepiej…

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.