Avalanche sprzedało tokeny AVAX za 42 miliony USD w 4,5 godziny

AVA Labs, czyli zespół odpowiedzialny za Avalanche, platformę open source do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji w wysoce skalowalnym ekosystemie, pozyskał niedawno 42 miliony dolarów z 4,5-godzinnej publicznej przedsprzedaży tokenów . Sprzedaż jest jednym z największych ICO poza USA od 2017 roku.

Avalanche (AVAX)?

Zanim polskie portale branżowe zaczęły dowiadywać się o projekcie, my o Avalanche informowaliśmy już kilkukrotnie na naszym telegramie.

AVA Labs to firma założona przez doktora Cornella i kierowana przez profesora Emin Gun Sirera. Początkowo ukończyła serię finansowania A o wartości 6 milionów dolarów w 2019 roku przy wsparciu Andreessena Horowitza, Initialized Capital, Metastable, Polychain i aniołów biznesu takich jak: Naval Ravikant i Balaji Srinivasan .

Na początku 2020 roku AVA Labs przejęła startup o nazwie Investery – platformę SaaS założoną przez Johna Wu w celu ułatwienia inwestorom znajdowania, zarządzania i przeprowadzania transakcji na prywatnych aktywach rynkowych.

Przejęcie pozwoliło firmie na pozyskanie najlepszych talentów: Johna Wu i Lydii Chiu, odpowiednio jako prezesa AVA Labs i wiceprezesa ds. rozwoju biznesu. Wcześniej pracowali w Tiger Management i Credit Suisse. Nowe dodatki w postaci wartości zarządczej pozwoliły firmie wzmocnić swoje podstawowe kompetencje.

Kluczowi pracownicy pomogli firmie zebrać 12 milionów dolarów w prywatnej sprzedaży od firm takich jak Galaxy Digital, Bitmain, Initialized Capital, NGC Ventures, Dragonfly Capital.

Publiczna sprzedaż tokenów AVAX, przeprowadzona w zeszłą środę, zakończyła się w 4,5 godziny, przynosząc łącznie 42 miliony dolarów.

DeFi jako kluczowy przypadek użycia Avalanche

John Wu, prezes AVA Labs, powiedział:

„Powolność i wysokie opłaty transakcyjne zahamowały rozwój DeFi. […] Żaden inny projekt blockchain nie łączył wiedzy weteranów Wall Street i czołowych technologów Ava Labs. Technologia Avalanche zapewni skalowalność i wysokie prędkości transakcji, które sprawią, że korzystanie z łańcucha bloków w aplikacjach finansowych będzie bardziej atrakcyjne dla odbiorców z Wall Street i mainstreamu ”.

Zespół Ava Labs był uczestnikiem na hackathon DeFi 2019 razem z Chainlink i Quantstamp. Oferty na aplikacje dla deweloperów złożą we wrześniu, po uruchomieniu publicznej sieci głównej Avalanche w sierpniu. Dzisiaj na Medium projektu opublikowano kilka wybranych zespołów, które stworzą przedstawione w komunikacie prasowym aplikacje oparte na sieci Avalanche.

Zapraszamy do śledzenia naszego kanału na telegramie, tego typu informacje udostępniamy znacznie wcześniej!

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.