Scamowe kryptowaluty. 0 aktywności, a inwestorów nie brakuje…

Świat kryptowalut często bywa zdradliwy dla nowych, niedoświadczonych inwestorów. Na rynku powstaje coraz więcej projektów z własnymi kryptowalutami, które nie mają pokrycia wartości dosłownie w niczym. Dzięki osobom, które zajmują się analizami mamy dostęp do przeróżnych danych. CoinCodeCap specjalizuje się w śledzeniu aktywności wybranych projektów. Dzięki tej platformie możemy być na bieżąco z nowościami, które wprowadzają deweloperzy na poczet rozwoju ich kryptowaluty. Czy wiecie jak wiele projektów nie wykazało żadnej aktywności, a mimo tego ich kapitalizacja utrzymuje się na wysokim poziomie?

Nikt nic nie robi…

W tym tygodniu, CoinCodeCap opublikowało raport dotyczący tego jak wiele kryptowalut nie wykazuje aktywności programistycznej. Prześledzili 2000 projektów, a udało im się namierzyć aż 640 kryptowalut, które w 2019 nie opublikowały nic np. na Githubie. Informują także, że kapitalizacja jaką wyliczyli jest sumą tylko 299 coinów, gdyż nie ma sposób na zebranie danych o reszcie. 282 z 640 kryptowalut jest na giełdach. Źródłami kapitalizacji są Nomics i Coinpaprika.


Główne wnioski

Ponad 640 kryptowalut nie opublikowało żadnej aktywności programistycznej w 2019 roku. Yobit to główna giełda, która odpowiada za handel tymi kryptowalutami. Dostępnych jest tam dokładnie 62 takich monet. Łączna kapitalizacja rynkowa tych kryptowalut wynosi ponad 415 milionów USD. (415,341,340 USD). Proton Token o najwyższej kapitalizacji rynkowej (84 989 086 USD) nie opublikował żadnego kodu od 2018 roku. (Dane pochodzą z interfejsów API Nomics)

Wszystkie, najważniejsze aspekty projektu przejawiają się w jego kodzie i aktualizacjach. Śledzenie aktywności bazy kodu jest niezwykle ważne. Regularna aktywność bazy kodu pokazuje zaangażowanie projektu i konieczne jest do zdobycia zaufania wśród inwestorów.

„Przeanalizowaliśmy ponad 2000 kryptowalut i stwierdziliśmy, że 640 z nich nie dodało ani jednego, nowego wiersza kodu w 2019 roku. Wiele z tych coinów ma kapitalizację rynkową w wysokości miliona dolarów, oraz są zlistingowane na wielu giełdach (scentralizowaych i zdecentralizowanych).”Przykłady

Token Proton z kapitalizacją rynkową przekraczającą 80 milionów USD opublikował tylko jeden update w tym roku. Oto jego Github.

Kolejny coin, BQTX „prawie nie ma” kodu na Githubie, ale ma ponad 45 milionów dolarów kapitalizacji rynkowej.

„Zwykli” inwestorzy są niewątpliwie narażeni na tego typu kryptowaluty, szczególnie wtedy, kiedy początkujący wybierają nieodpowiednie giełdy do swoich pierwszych inwestycji. Giełdy te traktują priorytetowo własne interesy i nie dochowują należytej staranności co do listingu projektów. Yobit i CoinExchange zajmują pierwsze miejsce na liście, która przedstawia ilość „umarłych coinów”.


Większość tych giełd nie jest w stanie wygenerować wystarczających przychodów z handlu, dlatego pobierają wysoką opłatę za wystawienie różnych coinów. Takie zachowanie jest toksyczne dla całej branży. Gdy inwestorzy tracą pieniądze, organy nadzoru przyjdą prędzej czy później i mogą zapukać do drzwi nieodpowiedzialnych platform handlowych.

Chcąc nie chcąc, świat kryptowalut jest pełen kłamstw i pustych obietnic. By środowisko krypto było lepsze i „czystsze”, należało by wyeliminować projekty, które nie spełniają obietnic złożonych inwestorom. Tylko jak? Macie jakieś pomysły? Daj znać w komentarzu lub udostępnij to osobie, która inwestuje w umarłe coiny.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:
Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.