Weiss Ratings: Rynek niedźwiedzia to oczyszczenie Bitcoina z negatywnych ludzi [RAPORT]

Organizacja Weiss Ratings przygotowała kolejną prognozę branży kryptowalut i branżowy blockchain na 2019 rok. Zgodnie z najnowszymi prognozami raportu, silny trend niedźwiedzia, który opanował rynek kryptowalut w 2018 roku, wyeliminował tzw. „słabe ręce” i ustanowił rynek zrównoważonych emocjonalnie inwestorów, którzy mogą wyciągać kursy w kierunku nowych rekordowych cen.

Amerykański dostawca ocen finansowych dla akcji, kryptowalut, funduszy ETF i instytucji finansowych przedstawił siedem kluczowych czynników dla branży blockchain i kryptowalut. Koncentrował się zarówno na impetach cenowych, jak i rozwoju technologicznym, które mogą przyczyniać się do wzrostów.

Podczas gdy rok 2018 dla wielu osób zaangażowanych w handel kryptowalutami wyglądał na kompletną katastrofę , Weiss Ratings wskazuje, że cały ekosystem tej branży zrobił imponujący postęp i znacząco zbliżył się do masowej adopcji.

Weiss Ratings

Co więcej, niektóre wydarzenia roku ujawniły ogromne wrażliwości ekosystemów blockchain i pomogły inwestorom w lepszej ocenie poczucia ryzyka i realizacji zysków. Rok 2018 pokazał również bardzo wiele odnośnie bezpieczeństwa przez uporczywe ataki hakerów. W roku 2019 inwestorzy będą czuć się znacznie bezpieczniej znając już więcej możliwości zapobiegania katastrofom. Można to uznać za pozytywną zmianę, która ostatecznie sprawi, że rynek kryptowalut będzie zdrowszym i bezpieczniejszym miejscem.

Weiss Ratings uważa, że Bitcoin zyska popularność jako „wyznacznik wartości” ze względu na cechy, których nie ma żadna inna istniejąca klasa aktywów.

Przechowywanie Bitcoina nie kosztuje praktycznie. Jest niezwykle wydajny w przesyłaniu. Jest bezpieczny i nie może go skonfiskować żaden rząd. Żaden inny typ aktywów nie zapewnia takiej kombinacji właściwości. W związku z tym żaden inny aktyw finansowy nie może obecnie konkurować z Bitcoinem jako zasobem wartości – piszą w swoim raporcie.

Pomoże to Bitcoinowi usprawiedliwić swój status cyfrowego złota i przeciwstawić się ponurym prognozom oraz osobom, które nie wiedzą nic na temat kryptowalut, a jednak o nim mówią. W 2018 roku Bitcoin miał swój piąty rynek niedźwiedzi ze spadkiem o ponad 80% jego wartości. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.. Załamanie cen oczyściło branżę z przypadkowych ludzi i spekulantów, podczas gdy prawdziwi wierzący utrzymywali, a nawet gromadzili więcej monet.

Ogólnie rzecz biorąc, zgodnie z oceną Weiss, wydarzenia te stały się podstawą dla nowego rynku hossy, który w 2019 roku może podnieść cenę Bitcoina do nowych najwyższych poziomów.

Altcoiny

Altcoiny będą podążać za przykładem Bitcoina. Niektóre z nich mogą wzrosnąć nawet 20 razy w stosunku do poprzednich poziomów. Dotyczy to jednak tylko monet o doskonałej i innowacyjnej technologii, która przynosi wartość światu i ludziom. Weiss zaznacza, iż projekty naśladujące Bitcoina przestaną istnieć.

Zgodnie z raportem, wiele kryptowalut zniknie z tego prostego powodu, że nie przynoszą praktycznie nic nowego na rynek. Nawet w pierwszej dziesiątce według wartości rynkowej, kilka pasuje do naszej opinii, w tym Bitcoin Cash, Bitcoin SV i Litecoin, „.

Wydarzenia te doprowadzą do dużych przetasowań w pierwszej dziesiątce coinów według wartości rynkowej. Niektóre nowe i obecnie mało znane projekty mogą zakłócić bieżący ranking ze względu na ich innowacyjne cechy i praktyczne zastosowanie.

Mianowicie, Weiss Ratings uważa, że monety takie jak EOS, Cardano i Holochain są na najlepszej drodze do stworzenia Internetu 3.0; Ripple XRP i Stellar zakłócą globalny system bankowy i rynki finansowe, zapewniając silną konkurencję dla SWIFT.

Należy pamiętać o tym, że Weiss Ratings uznało iż, grudzień był najlepszym czasem na zakup Bitcoina.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.