Nowy stablecoin od Tether’a powstanie na Blockchainie TRON

Na rynku kryptowalut zawsze pojawiają się takie zmiany, które szczególnie zwracają uwagę inwestorów i pozostają w pamięci na dłuższy czas. Zwłaszcza jeśli zmiany dotyczą stablecoinów. Jest wiele aspektów na które warto zwrócić uwagę, ze względu na ich wyróżniający się, zupełnie inny tryb działania. Tether, twórcy stablecoina USDT, przenoszą teraz swój popularny token do sieci Tron. Ta decyzja może okazać się dla większości potwierdzeniem, że blockchain Tron’a rozwija się z tygodnia na tydzień, ponieważ stablecoiny USDT będą używane w zdecentralizowanych aplikacjach i protokołach.

Tether w tokenach TRC-20

Ostatnimi czasy zapotrzebowanie na stablecoiny stopniowo wzrasta. Pomimo faktu, że coraz więcej firm wypuszcza własne tokeny i aktywa w USD to nadal wydaje się, że USDT nadal jest głównym rozwiązaniem tego ekosystemu. Firma Tether od samego początku istnienia szuka nowych sposobów, aby skutecznie poprawiać swoją pozycję rynkową i podbijać nowe rynki.

Wydarzenia związane z wydaniem większości tokenów USDT na podstawie protokołu OMNI lub na Ethereum w postaci tokenów ERC-20 USDT było już dosyć ciekawym i przyszłościowym rozwojem tego ekosystemu pomimo tego że, w opinii znacznej części inwestorów nie ma to jeszcze większego wpływu na rynek zdecentralizowanych aplikacji.  Czy przedsięwzięcie tworzenia tokenów USDT opartych na TRC-20 dla dApps’ów i protokołów Tron odniesie większy sukces w dłuższej perspektywie?

Zgodnie z oświadczeniem firmy, nowy token ma na celu ułatwienie konwersji dolarów amerykańskich na walutę opartą na blockchainie Tron’a. Chociaż opcja ta może okazać się bardzo przydatna, współpraca między Tether i Fundacją Tron będzie również uważana za kontrowersyjną. Tether w ostatnich latach przeszedł wiele badań, które miałyby wykazać nieprawidłowe funkcjonowanie. Do tej pory nic złego nie zostało wykryte.

Nadal data wydania nowej wersja USDT jest jeszcze nie znana. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nowa waluta nie zastąpi istniejących zasobów opartych na OMNI i Ethereum, które mamy w obiegu, ale posłuży jedynie jako dodatek dla ekosystemu Tron. Wygląda na to, że Tether widzi świetlaną przyszłość w projekcie Tron. Tron obecnie ma jeden z największych ekosystemów dApp’sów w branży.

Podczas gdy dla Tether’a jest to utrzymywanie pozycji lidera na rynku stablecoinów to dla Tron’a jest to kolejna poważna deklaracja. W ostatnich miesiącach ekosystem w dalszym ciągu rośnie i rozwija się w zawrotnym tempie. Po uruchomieniu tokenu BitTorrenta, żetony TRC-20 USDT są kolejnym ważnym dodatkiem. Chociaż zapotrzebowanie na taki symbol nie zostało jeszcze ustalone to jest to potencjalnie obiecujący krok we właściwym kierunku. Wszystko, co potencjalnie może sprawić przemysł kryptowalutowy silniejszym i bardziej wytrzymałym jest potrzebne inwestorom.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.