Jakie plany ma Binance? Binance Futures, smart kontrakty, karty VISA oraz palenie BNB

Giełda Binance świętuje drugą rocznicę działalności i z tego powodu jej dyrektor generalny, Changpeng Zhao (CZ) postanowił odpowiedzieć na kilka pytań w swojej, już tradycyjnej, piątej sesji AMA (live ask-me-nothing). AMA to transmisja na żywo w której CZ odpowiada na pytania użytkowników oraz ludzi z branży. Zdarza się także, że założyciel zdradza nowe, nie ujawniane nigdzie wcześniej plany dotyczące Binance. Jakich zmian możemy się spodziewać i jak dzięki nim użytkownicy mogą skorzystać?

Założyciel giełdy oznajmia, iż rabat dotyczący 25% od opłaty transakcyjnej zostanie przedłużony. Mówi też o dodatkowym zaangażowaniu zespołu nad wypalaniem tokenów BNB i o wielu innych ważnych aspektach ekosystemu Binance.

Jak już wyżej wspomnieliśmy, Binance utrzyma 25% zniżki za korzystanie z BNB do handlu na Binance.com. Zgodnie z oficjalnym dokumentem, 14 lipca powinni zmniejszyć rabat z 25% do 12,5%. Zhao powiedział również, że firma chce utrzymać rabat 25% przez co najmniej kolejny rok. Wspomniał również, że firma wczoraj wypuściła na rynek swoją, nową platformę umożliwiającą handel kontraktami terminowymi oraz, że jest dostępna dla wszystkich. Zarejestrowało się już na niej ponad 10 000 osób.

„Do tej pory możemy pochwalić się ponad 15 milionami usd obrótu na nowej platformie. Wyraźnie jest na to bardzo duży popyt i cieszymy się, że ostatecznie nasz produkt działa świetnie i mamy nadzieję, że więcej osób z niego korzysta”. Powiedział CZ.

Co ciekawe, Zhao powiedział również, że wszyscy członkowie zespołu przeznaczą 100% z 80 milionów BNB na spalenie.

„Rozmawialiśmy ze wszystkimi członkami zespołu Binance. Jednogłośną decyzją zespołu Binance jest to, że nie wydamy ani grosza z ICO BNB. Mamy 80 milionów BNB. Przy obecnym kursie jest to 2,4 miliarda USD. Nie zarobimy tego, spalimy to wszystko. ”

Potwierdził również, że do końca lipca firma planuje rozpocząć publiczne testy opcji jakie daje Binance Futures. Udostępni platformę symulacyjną w ciągu 10-20 dni.

Mówił o zwiększeniu świadomości Binance DEX. Każdego miesiąca planują wybierać kryptowaluty w sieci Binance z wysokimi wolumenami, aby następnie dodać je na Binance.com. Powinno to zachęcić zespoły projektów kryptowalutowych do korzystania z Binance DEX oraz zwiększać świadomości swoich społeczności i użytkowników o DEX zwiększając przy tym obroty. Dodał też, że w końcu udostępnią swój kod źródłowy Binance DEX, nie martwiąc się o kopiowanie ich przez ludzi.

Zhao wydał również mały komunikat mówiący, że prawdopodobnie w przyszłości będzie wspierać smart kontrakty.

„Omawiane są plany i projekty, a także różne modele. Rozważamy wiele rozwiązań ale jeszcze nie zdecydowaliśmy się na te konkretne… . Prawdopodobnie będzie to inteligentna umowa kompatybilna z silnikiem Ethereum”

Dodał, że prawdopodobnie polepszą projekt Launchpad. Obecnie jest to mniej więcej jeden projekt co 40 dni. Biorąc pod uwagę liczbę nadchodzących, dobrych projektów, może nastąpić wzrost do 5 projektów w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Dokładna liczba nie jest jeszcze określona.

Zapowiedział również, że Binance prowadzi rozmowy z innymi partnerami. Wszystko po to by zdobyć white-label dla kart Binance VISA. Aktywnie pracują nad korzystną, dodatkową usługą dla użytkowników.

Zapytany o otwarcie BAM (amerykańskiej platformy Binance) przed upływem terminu, Zhao powiedział, że dokładny termin zależy od ich partnera w USA.

Na pytanie, kiedy będą dodawać tokeny security, Zhao odpowiedział, że uważa je za „trudne”.

„Binance.com jest scentralizowaną wymianą i nie skupiamy się zbytnio na tokenach security. Wymagamy od zespołów projektowych wyjątkowych staranności by te miały dobre opinie prawne dotyczące projektu nie będącego tokenem bezpieczeństwa.”

AKTUALIZACJA: Whalealert.io właśnie opublikował, że 808 888 BNB zostało spalonych przez Binance.


Aktualna cena BNB to $ 31.08 . Jego volumen wynosi $ 346.48 M, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 4.60 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o 3.18%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.