OKCoin przygotowuje się do przyjęcia „dużych graczy” na rynku kryptowalut

Amerykańska giełda kryptowalut OKCoin ogłosiła uruchomienie OKCoin Premier, specjalnej usługi skierowanej do dużych graczy, aby „umożliwić większy dostęp do globalnych zasobów płynności za pośrednictwem ich giełdy.

Aby zakwalifikować się do korzystania z tej usługi, użytkownik musi mieć więcej niż 100 000 $ obrotu kryptowalutami w przeciągu ostatnich 30 dni. Firma wyjaśnia jednak, że nie jest to usługa handlowa OTC (over the counter – oferty kupna/sprzedaży nie są notowane na giełdzie, a klienci używają brokera tylko do handlu między sobą, bez nikogo innego, kto wie o transakcji.), a jedynie oferta specjalna dla ich największych klientów.

OKCoin, który zajmuje 86. miejsce w rankingu obrotów, oferuje zarówno transakcje fiat-krypto, jak i krypto-krypto z łączną liczbą 51 par, z których 5 najbardziej popularnych posiadają możliwość wymiany fiat-krypto: popularne kryptowaluty sparowane są z dolarem amerykańskim . Teraz, „duzi klienci” otrzymają dodatkowe usługi, takie jak: dedykowany menedżer kont, priorytetowe API, szybsze wypłaty i depozyty, zaproszenia na „ekskluzywne wydarzenia branżowe” itp.

„Obsługujemy przedsiębiorców operujących dużym wolumenem od pięciu lat i doskonale rozumiemy ich wymagania”, powiedział Jason Lau, dyrektor operacyjny OKCoin, w komunikacie prasowym. Dodając, że nowa usługa jest skierowana do graczy z dużymi obrotami, przedsiębiorstw kryptowalutowych lub instytucji finansowych.

Jeśli chodzi o liczbę użytkowników, którzy kwalifikują się do tej usługi, Jim Nguyen, wiceprezes ds. produktów i marketingu, odmówił nam oszacowania ich liczby, mówiąc: „Znacząca liczba handlowców OKCoin jest obecnie i nadal będzie korzystać z programu Premier, biorąc pod uwagę wymogi handlowe, liczba ta prawdopodobnie będzie zmieniać się w zależności od sytuacji na rynku”.

Korzyści płynące z programu OKCoin Premier mogą przyciągnąć do nich dużych graczy i zachęcić ich do handlu, ale cały handel odbywa się na giełdzie zamiast na rynku – bezpośrednio między graczami.

Inne duże giełdy zazwyczaj wybierają otwieranie serwisów OTC w celu zaspokojenia potrzeb swoich największych klientów. Na przykład, giełda Coinbase otworzyła swój własny serwis OTC, dostępny dla użytkowników Coinbase Prime – takich jak instytucje finansowe chcące handlować własnymi  funduszami.

Jednak OKCoin jest daleki od monopolu na oferowanie dodatkowych korzyści swoim dużym klientom, z wykorzystaniem serwisu OTC lub bez niego. Na przykład, chociażby giełda Bittrex posiada serwis OTC, jak również przywileje dla klientów korporacyjnych np. brak limitów wypłat, szybsze wpłaty, priorytetowego wsparcia itp. Binance i Poloniex mają również konta instytucjonalne wraz z ich własnym serwisem OTC.

Giełda OKCoin różni się tym, że nie oferuje OKCoin Premier tylko klientom korporacyjnym: „Jedynym warunkiem dołączenia jest wolumen w wysokości 100 000 $ w ciągu ostatnich 30 dni”, twierdzi Nguyen.

OKCoin jest kontrolowany przez OKGroup, właściciela jednej z bardziej znaczących giełd kryptowalutowych – OKEx.

W dniu dzisiejszym, 24-godzinny wolumen obrotu na giełdzie OKCoin wyniósł około 13 milionów $, według danych z Coinmarketcap.com.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.