Coinbase transferuje 5 miliardów dolarów by zapisać się na liście rekordów?

Wiodąca giełda kryptowalut Coinbase twierdzi, że dokonała największego w historii transferu przy użyciu blockchainu. Giełda Coinbase przeniosła ogromną sumę, a dokładnie 5 miliardów dolarów (wycenioną w dniu 7 grudnia 2018).

Oficjalny post na blogu mówi, że Coinbase przeniosła 5% wszystkich Bitcoinów, 8% wszystkich Ethereum i 25% całego Litecoina. Zespoły w Coinbase przeprowadziły oceny ryzyka, opracowały plany monitorowania i przeprowadziły transfery testowe. Według szefa bezpieczeństwa w Coinbase, Phillipa Martina, przygotowania do transferu trwały cztery miesiące. Chcieli dokładnie zapobiec atakom hakerskim lub innym zagrożeniom niepowodzenia. Coinbase dokładało wszelkich starań by utrzymywać całe przedsięwzięcie w sekrecie.

Ponadto, w celu zapewnienia bezpieczeństwa funduszy klientów, Coinbase wykonała proces przywracania istniejących adresów  jeden po drugim. Następny przelew miał miejsce dopiero po zakończeniu poprzedniej transakcji. Proces trwał cztery dni robocze. Platforma utrzymuje 98% funduszy użytkowników w chłodniach, czyli cold storage. Cold storage, czyli przechowywanie kluczy prywatnych w portfelu offline, np. w postaci portfela papierowego (paper wallet) lub na komputerze niepodłączonym do internetu. Wielu znawców z brańzy wypowiada się na ten temat, iż jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut.

Poza bazą użytkowników z 33 krajów, 21 grudnia Coinbase ogłosiło również, że rozszerza swoje usługi do sześciu kolejnych europejskich państw. Obecnie giełda kryptowalut funkcjonuje również na Litwie, Islandii, Wyspie Man, Guernsey, Gibraltarze i Andorze.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.