Binance na pomoc ofiarom koronawirusa

Od niedawna docierają do nas informacje o nowo zidentyfikowanym wirusie rozprzestrzeniającym się w Chinach. W chwili obecnej, koronawirus przedostał się już z Państwa Środka i dotarł do innych, nie tylko granicznych państw. Liczba zgonów oraz osób zarażonych ciągle rośnie. Cała sytuacja jest na tyle niepokojąca, że jedna z największych giełd kryptowalutowych Binance zdecydowała się przekazać 1,5 miliona dolarów na pomoc ofiarom. 

Czym jest koronawirus?

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) koronawirusy to duża rodzina wirusów, która może powodować choroby układu oddechowego, takie jak przeziębienie lub nawet zapalenie oskrzeli i płuc. Wirusy te są powszechne wśród zwierząt na całym świecie, ale tylko garstka z nich wpływa na ludzi. Rzadko kiedy koronawirus może ewoluować i rozprzestrzeniać się ze zwierząt na ludzi. Sytuacje te jednak miały już miejsce z koronawirusami znanymi jako MERS-CoV oraz SARS-CoV, z których oba wywołują ciężkie dla człowieka objawy. Podobnie jest w tym przypadku.

Koronawirusy powodowały już epidemie w najnowszej historii. Wirus SARS doprowadził do 774 zgonów i około 8098 zarażonych osób w 2003 roku. Była to jedna z najgorszych epidemii naszego tysiąclecia. Tymczasem według raportu am730, trzeciej co do wielkości gazety w Hong Kongu, aktualna sytuacja może być jeszcze poważniejsza. Wypowiedział się w tam Yi Guan, jeden z najlepszych wirusologów w Chinach i twierdzi on, że skala pełnego wybuchu epidemii może osiągnąć co najmniej 10-krotność SARS.

Na ten moment wirus rozprzestrzenił się już na pobliskie kraje, w tym Japonię, Malezję, Singapur, Koreę Południową, Wietnam i Tajwan. Oprócz tego przedostał się on poza kontynent, przypadki zarażenia odnotowano również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Francja. Potwierdzono już około 2817 przypadków zarażenia wirusem oraz conajmniej 106 zgonów (dane na dzień 27.01.2020).  Wuhan, czyli miasto w którym doszło do wybuchu epidemii, zostało zamknięte.

Binance na pomoc ofiarom

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, napisał na swoim Twitterze, że giełda wesprze dotkniętych koronawirusem i przekaże 10 milionów Yuanów (1.5 miliona USD) na pomoc ofiarom. Cała akcja odbyła się dyskretnie i bez żadnego oficjalnego oświadczenia.

Ponadto giełda kryptowalut kupiła również ponad 8000 masek medycznych, które mają trafić do Wuhan. Problem stanowi jednak transport sprzętu, gdyż dostęp do miasta jest zablokowany. 

Binance jest prawdopodobnie pierwszą firmą ze świata kryptowalut, która podjęła się działania charytatywnego mającego na celu wsparcie ofiar chińskiego koronawirusa. To nie pierwszy raz gdy giełda wspiera działalności charytatywne. W ubiegłym miesiącu firma przekazała milion dolarów na rzech ofiar pożarów w Australii oraz kolejny milion dolarów podczas ogromnych powodzi na zachodzie Japonii w 2018  roku.

A Ty co sądzisz na temat? Czy koronawirus stanowi dla nas zagrożenie? Daj znać w komentarzu.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.