The PIT, czyli mocna konkurencja dla Coinbase

Coinbase, w tej chwili największa giełda kryptowalut w USA. Słynie z wielu różnych przywilejów które otrzymuje każdy użytkownik. Między innymi jest to korzystanie z szeregu różnych metod płatności typu paypal, korzystanie z programu edukującego społeczność, który pozwala na zarabianie dodatkowych kryptowalut i wiele, wiele innych. Ale czy to wystarczy by utrzymać się na rynku? W sieci pojawiają się informacje na branżowych portalach na temat potencjalnego, przyszłego konkurenta dla Coinbase, czy aby na pewno zdołają utrzymać swoją pozycje? Pojawiają się konkurenci, którzy mogą przejąć użytkowników topowej i bardzo znanej już giełdy krypto w USA.

Czy Coinbase przejdzie na drugi plan?

Firma znana po prostu jako Blockchain istniejąca już od 2011 roku. – właśnie oznajmiła, że uruchamia nowa giełdę, która nazywa się PIT. Celem PIT jest dostarczanie „błyskawicznych” transakcji dla kupujących kryptowaluty, sprzedawców i traderów. Firmą kieruje była grupa liderów New York Stock Exchange (NYSE) oraz menedżerów z Google, Goldman Sachs i TD Ameritrade.

Bitcoin jest prawdopodobnie największą kryptowalutą, ale jego technologia pozostawia wiele do życzenia. Jest to jedna z pierwszych kryptowalut co oznacza, że jest jedną z najstarszych i prawdopodobnie jedną z najmniej zaawansowanych w porównaniu z innymi, nowszymi projektami. Czas wielu transakcji bitcoinowych nadal może trwać od kilku godzin do kilku dni. Porównaj to z czasami transakcji konkurencyjnych walut, takich jak Ethereum czy EOS, które mogą pochwalić się kilkoma minutami przetwarzania. Podczas gdy monety te niekoniecznie mają rozmiar i siłę porównywalną do Bitcoina to z pewnością zachowują swoją wartość jeśli chodzi o szybkość transakcji.

PIT postara się, aby handel i wymiana wszystkich kryptowalut mogły być realizowane równie szybko. Ponadto kierownictwo twierdzi, że transakcje mogą być przetwarzane w zaledwie 40-50 mikrosekund, co według nich jest znacznie szybsze porównując do Coinbase jak i Binance.

Nicole Sherrod, szefowa działu produktów handlowych w firmie, wyjaśniła w wywiadzie, że pomimo popularności kryptowalut w Stanach Zjednoczonych i za granicą wciąż jest dużo osób, które nigdy nie miały styczności z transakcjami cyfrowych walut. Mówi, że Blockchain chce to zmienić i zaangażować więcej osób, dając im płynność w transakcjach, których nigdy nie osiągnęliby za pomocą innych giełd. Co ciekawe, Coinbase również stawia na podobne wartości wprowadzając wszelakie programy edukacyjne oraz bonusy dla nowych użytkowników. Czy będziemy mogli się spodziewać równie dobrych, lub lepszych akcji promocyjnych od The PIT?

Szybkość to podstawa

„Jest ogromna grupa ludzi, którzy jeszcze nie handlowali bitcoinami… Na niestabilnych rynkach, szybkość ma ogromne znaczenie. Nie czułabym się komfortowo, oferując inwestorom detalicznym platformę, która nie umożliwiałaby im szybkich wejść zarówno jak i szybkich wyjść z rynku.” – Nicole S.

Blockchain chce świadczyć usługi transakcyjne obywatelom ponad 200 krajów. Ma również na celu zaoferowanie 26 różnych par handlowych, w których użytkownicy będą mogli handlować aktywami z wykorzystaniem walut tradycyjnych: euro, dolar amerykański, funty czy też srebro i złoto.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.