Coinbase Ventures uczestnikiem inwestycji 5 mln USD w tokeny firmy The Graph

  • Firma z San Francisco zebrała 5 mln USD na sprzedaży tokenów
  • The Graph pomaga dapps przetrawić dane w blockchainie Ethereum
  • The Graph zbiera fundusze poprzez sprzedaż SAFT
  • StartUp chce iść w ślady DeFi, jednakże nie udostępnia jeszcze pełnych informacji o dystrybucji tokenów

Firma The Graph, która pomaga zdecentralizowanym aplikacjom radzić sobie z danymi blockchain ogłosiła, że pozyskała 5 milionów dolarów dzięki sprzedaży ich tokenu.

Grupy takie jak Coinbase Ventures, Framework Ventures, ParaFi Capital i Digital Currency były uczestnikami sprzedaży tokenów firmy San Francisco. Wcześniej Firma zebrała 2,5 miliona dolarów w rundzie początkowej prowadzonej przez Multicoin Capital.

Token The Graph?

Startup The Graph stworzył protokół indeksowania do organizowania danych blockchain, aby ludzie mieli do nich dostęp. Ludzie używają otwartego oprogramowania The Graph do wyszukiwania określonych danych w Ethereum. Prościej ujmując: pomaga firmom dostarczać potrzebne dane z blockchaina Ethereum, szczególnie zdecentralizowanym aplikacjom. The Graph oferuje także narzędzia dla firm, które chcą oferować usługi związane z Ethereum, niezależnie od bezpośredniego uczestnictwa w sieci blockchain.

Od momentu uruchomienia w 2018 roku, The Graph obsługuje obecnie „setki aplikacji”, w tym Synthetix, Uniswap, Decentraland i Aragon.

Hayden Adams, współzałożyciel Uniswap, powiedział:

„Używamy [The Graph] dla Uniswap.info , naszej witryny analitycznej”, powiedział Adams. „Jako firma nie zarządzamy ani nie prowadzimy własnych baz danych. … W tej chwili bardzo trudno jest uzyskać historyczne dane z łańcucha bloków Ethereum w efektywny sposób. ”

Udało się nam dowiedzieć, że The Grap nie udostępnił jeszcze informacji o dystrybucji tokenów ani ich strategii.

Wiadomo także, że 17-osobowy personel startupu „podąża podobną ścieżką jak Compound”, start-up zdecentralizowanego finansowania (DeFi), który również przyciągnął inwestycje z Coinbase i niedawno podjudził tylko hype na zdecentralizowane finanse.

Michael Anderson, współzałożyciel firmy Framework Ventures, jednego z inwestorów w sprzedaż tokenów The Graft, powiedział w oświadczeniu, że reputacja firmy jest „na równi z Chainlink i Ethereum”.

Sprzedaż tokenów poprzez SAFT

Forma sprzedaży tokenów „SAFT” lub „Simple Agreement for Future Tokens” została zaprojektowane przez grupę prawników z Nowego Jorku w 2018 roku, jako sposób na obejście przepisów SEC dotyczących papierów wartościowych.

W SAFT firmy blockchain sprzedają prawa do przyszłych tokenów, które są wybijane dopiero po uruchomieniu sieci. Chodzi o to, że wtedy firmy nie prowadzą sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych.

SAFT okazały się kontrowersyjne: w zeszłym tygodniu Telegram, który obsługuje aplikację komunikacyjną z 400 milionami użytkowników, został zmuszony do zwrotu 1,2 miliarda dolarów uczestnikom sprzedaży tokenów od projektu Telegram Open Network. Telegram zbierał fundusze za pośrednictwem SAFT…

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.