Tajlandia ma teraz 4 zatwierdzone kryptowaluty

Tajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła listę czterech zatwierdzonych kryptowalut do wykorzystania jako podstawowe pary handlowe w kraju. Regulator podobno wziął pod uwagę takie czynniki, jak wystarczająca płynność rynku i dobrze zaprojektowany zdecentralizowany system. Tajlandzki SEC ogłosił w czwartek, że Tajlandia ma teraz cztery zatwierdzone kryptowaluty, które mogą być legalnie wykorzystywane do inwestowania w initial coin offering (ICO) oraz jako pary handlowe bazujące z innymi kryptowalutami.

SEC napisał:

„Obecnie mamy cztery kryptowaluty, które można wykorzystać w podstawowych parach handlowych. Są to bitcoiny (BTC), ethereum (ETH), ripple (XRP) i Stellatr (XLM).”

Jednakże regulator wyjaśnił, że zatwierdzenie nie czyni z tych monet legalnego środka płatniczego, który może być wykorzystany na przykład do spłaty długów.

Bangkok Post wyjaśnił, że „Główne kryteria kryptowalut, które ogłosiło SEC, obejmują wystarczającą płynność rynku, są dobrze zaprojektowane po względem zdecentralizowanego systemu i mają pełną możliwość wykorzystania w parach handlowych z innymi kryptowalutami.”. SEC wziął pod uwagę ostatnie wiadomości dotyczące tych kryptowalut, a więc wraz pojawianiem się negatywych lub pozytywynych komunikatów poinformowali, że lista ta może być od czasu do czasu modyfikowana.

Ta lista zastępuje poprzednią ogłoszoną w czerwcu ubiegłego roku. Usunięto z niej Bitcoin Cash, Ethereum Classic oraz Litecoina. Regulator podkreślił, że zmiana ta nie wpłynie w żaden sposób na inwestorów kryptowalutowych ani na firmy w kraju, ponieważ licencjonowane giełdy nie używają ich obecnie jako podstawowych par handlowych, a ICO nie zostało zakwalifikowane jako typ inwestycji.

Zatwierdzone Giełdy Crypto

Tajlandia ma obecnie trzy licencjonowane giełdy kryptowalutowe i jednego brokera (pośrednika). W styczniu SEC rozpoczął wydawanie licencji firmom kryptowalutowym, które działały jeszcze przed wejściem w życie regulacji w maju ubiegłego roku.

Trzy zatwierdzone giełdy to Bitcoin Exchange Co. Ltd. (Bx), Bitkub Online Co. Ltd. (Bitkub) i Satang Corporation (Satang Pro). Jedynym zatwierdzonym brokerem jest Coins Th Co. Ltd.

www.canva.com

Wnioski o licencje giełd kryptowalutowych złożone przez Cash2coin Co. Ltd., Asian Digital Exchange Co. Ltd. (Seadex) i Coin Asset Co. Ltd. zostały odrzucone. Jednak SEC zauważyło, że „Odrzucenie wniosku tym razem nie unieważnia ich prawa do ubiegania się o licencję na działalność związaną z cyfrowymi zasobami w przyszłości.”

Niedawno firma Bitpoint Japan ogłosiła, że uzyskała cztery licencje od tajlandzkiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w celu obsługi giełdy Bitherb, to jej tajlandzka spółka zależna, współzałożona z Asia Herb Association Bangkok Co. Ltd.  Przedstawiciel Bitpoint Japan powiedział, że: Bitherb „zacznie działać po tym, jak SEC dokona inspekcji firmy 180 dni po uzyskaniu licencji (do 30 lipca 2019 r.).

Co sądzisz o tajlandzkiej SEC zatwierdzającej cztery kryptowaluty? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.