Pierwszy kraj na świecie ma większą rezerwę w Bitcoinie niż w złocie

Na całym świecie rośnie tendencja do gromadzenia zapasów aktywów jako zabezpieczenie przed walutami tradycyjnymi, których wpływy pozostają poza kontrolą ich posiadaczy. Złoto jest standardem, ale Bitcoin szybko nadrabia zaległości. Czy jesteśmy świadkami historycznego momentu? Okazuje się, że jeden naród ma podobno więcej Bitcoina (BTC) niż złota w rezerwie. Jednakże, jak ujawnia dalsze dochodzenie, może to nie być zorganizowany przez państwo ruch i wydaje się, że kraj próbuje temu zaprzeczyć.

Bułgaria ma więcej rezerwy w BTC niż w złocie?

Bułgaria stała się pierwszym krajem na świecie, który posiada więcej bitcoinów niż złota. Według doniesień kraj posiada ponad 200 000 BTC o wartości około 2,1 miliarda USD według dzisiejszych cen. Dla porównania ma tylko około 40 ton złota, które jest obecnie wyceniane na około 1,8 miliarda dolarów.

Komunikat prasowy z Centrum Egzekwowania Prawa w Południowo-Wschodniej Europie (SELEC) z maja 2017 roku, ujawnił, że bułgarskie władze miały BTC o wartości pół miliona dolarów licząc po wcześniejszych kursach. Dzięki niedawnemu rajdowi ich zapas bitcoinów jest teraz wart więcej niż ich rezerwy złota.

Wydanie było częścią dochodzenia w sprawie przestępczości zorganizowanej i inwestycji w zasoby cyfrowe:

„Ustalono, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej zainwestowali pieniądze uzyskane z nielegalnych działań w bitcoiny, około 200 000 odkryto w przestrzeni wirtualnej”.

Badacze byli w stanie ustalić, że dokładnie 213,519 BTC i znaczna ilość gotówki została przejęta podczas nalotów. W rezultacie bułgarski rząd ma obecnie ponad 2 miliardy dolarów w walucie cyfrowej.

Prawdziwa ta skrytka?

Historia posiadanych Bitcoinów przez Bułgarię tworzy się od końcówki 2017 roku, ale wydaje się, że rząd pozostał raczej nieufny w stosunku do swoich zasobów w BTC. Pojawiło się kilka sprzecznych opowieści, z których jedna głosiła, że ​​bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych sprzedało zapas na finansowanie nowej eskadry sił powietrznych. Zostało to jednak zdementowane przez różne media kryptowalutowe.

Trustnodes zagłębił się w sprawę, aby ujawnić, że komunikat prasowy nadal jest aktualny, prawdziwy i że władze zdołały zdobyć 200 000 bitcoinów. Politycy w kraju mogą nadal zaprzeczać, że istnieje jakakolwiek krypto-skrytka, ale po zweryfikowaniu transakcji w blockchain może okazać się, że faktycznie ich zapasy są prawdziwe.

Niechęć do ujawnienia adresów prawdopodobnie powstaje z obaw, że rozwiałoby to wszelkie pytania i potwierdzi, że nie ma żadnych udziałów BTC w rezerwach kraju. Dowody zostaną ostatecznie odkryte w łańcuchu bloków, ale w międzyczasie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że istnieją sprawy sądowe, oskarżenia i dalsze dochodzenia, które wyjaśniają ich niechęć do udostępnienia i potwierdzenia źródła ich zapasów.

Dopóki bułgarscy politycy nie mogą udowodnić, że jest inaczej, raport SELEC jest nadal aktualny, więc nie można wykluczyć faktu, że Bułgaria wciąż ma więcej rezerw w Bitcoinie niż złota, co czyniłoby Bułgarię pierwszym takim krajem na świecie.

Jeśli fakty zostaną faktami, może okazać się, że Bułgaria bardzo dobrze na tym wyjdzie w ciągu najbliższych 10 lat.Aktualna cena Bitcoina to $ 13,020.10 . Jego volumen wynosi $ 21.43 B, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 241.26 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o 0.08%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.