Zapomniane altcoiny odżywają. Sezon na alternatywne kryptowaluty rozpoczęty?

Altcoiny: Viacoin, Groestlcoin, Steem, Enjin, Civic. Czyżby zapomniane altcoiny i uśpione „shitcoiny” mają za sobą świetny tydzień? VIA, ENJ i GRS rosną jak na drożdżach zyskując ponad 100% na wartości. Hodlerzy, czyli inwestorzy długoterminowi z dużymi bagażami tych coinów mieli nie lada szczęście. Pojawia się coraz więcej pytań osób handlujących kryptowalutami: czy ruchy te są spowodowane tylko i wyłącznie odosobnionymi zdarzeniami związanymi z fundamentami projektów czy może jest to dowód czegoś większego na horyzoncie.
Czy może to oznaczać rychły powrót sezonu altcoinów?

Altcoiny wybuchają jak „korki od szampana”

Kiedy obroty na Bitcoinie i innych topowych kryptowalutach pozostają nadal w cichej sferze, stagnacji, to pod innymi względami rynek kryptowalut w 2019 roku wydaje się jakby uciekał z „jałowej pustyni”, która zakończyła wykresy w poprzednim roku. Na rynku kryptowalut pojawiają się coraz większe, zielone świecie.  W niektórych przypadkach wzrosty są na prawdę zdumiewające i napawające optymizmem wielu inwestorów. Przez noc, 11 marca Viacoin (VIA), który od miesięcy pogrążał się w krypto dolinach, przeszedł z łatwością wyznaczone na wykresach opory, wzrastając o ponad 80% w ciągu zaledwie kilku godzin. (150% w parze do Bitcoina)

Screenshot z www.tradingview.com

Kilka dni wcześniej, kolejny altcoin z holenderskimi korzeniami, groestlcoin (GRS), również wyruszył na tak zwaną „misję księżycową” zyskując na wartości ponad 200%. Ruchy wykresów tej wielkości nie zostały odzwierciedlone na całym rynku, ale to nie znaczy, że jest to pojedynczy przypadek. W ostatnich tygodniach, inwestorzy kryptowalut przyzwyczaili się do wzrostów o podobnej skali i zaczęli bardziej interesować się losowymi projektami o podobnych fundamentach w nadziei na szybkie podwojenie wkładu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się teraz projekty, które bazują na wykorzystaniu technologii blockchain w świecie gier komputerowych, głównie tych online. Według wielu inwestorów, wyjątkowym uznaniem cieszą się projekty: cosmo (wzrost o 471% w skali roku), enjin (318%), inocoin (343%), metadium (301%) i theta (219%).

Screenshot z www.tradingview.com

Sezon altów czy szczególne wydarzenia?

Wiele osób uważa, iż sezon altcoinów nastąpi wtedy kiedy kryptowaluty zaczną odnotowywać znaczące zyski w zgodzie z ruchami opartymi na spekulacjach, a nie koniecznie na fundamentach. Jeśli zauważymy większy spadek dominacji Bitcoina na rynku, wtedy możemy zacząć mówić o sezonie altów. Dominacja Bitcoina od dłuższego czasu nie zmienia się, ani drastycznie nie spada, ani nie wzrasta. Od początku roku utrzymuje się na poziomie 51,5%. Sezon na Alty nie powraca, nawet pomimo, że połowa coinów znajdujących się w pierwszej 50 według wartości rynkowej odnotowała dwucyfrowe zyski w skali roku, większość o 25% lub więcej. Tylko dwa z nich – dash i monero (4% za sztukę w skali roku) – są wyjątkami odnośnie danych za cały rok. Największymi zwycięzcami z pierwszej 50 to – ENJ, THETA, BNB i CRO – Wszystkie z nich odnotowały ponad trzykrotny wzrost wartości.

Podczas gdy gwałtowny wzrost altcoina Viacoin (VIA) wydaje się niezwiązany z fundamentami projektu to inne impulsy są łatwiejsze do opisania. Groestlcoin właśnie ogłosił ich kartę debetową Mastercard  krypto-fiat, Enjin potwierdził współpracę z Samsungiem, która ma być powiązana z portfelem kryptowalutowtm, który będzie dostarczany w jednym z flagowych smartofonów: Galaxy S10. Imponujący wzrost rodzimego tokena giełdy Binance został również napędzony przez solidne prace rozwojowe. Chodzi tutaj o nadchodzący DEX platformy i zwiększoną akceptację trader’ów. Wydaje się, że rynek kryptowalut oczekuje, a inwestorzy wyszukują prosperujących projektów, których fundamenty mogą odzwierciedlać założenia tych firm, które z dnia na dzień odnotowują kilkukrotne wzrosty wartości. Z pewnością chodzi tutaj o powiązania ze smartofanami, innowacyjnymi aplikacjami mobilnymi, rynkiem gier online. Wydawanie kart płatniczych również uważane jest za jeden z ważniejszych czynników przyczyniających się do umacniania pozycji wśród projektów kryptowalutowych.

Czy uważasz, że sezon na alt prawdopodobnie wróci wkrótce, czy może rynek jeszcze musi dłużej odpoczywać by to nastąpiło? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, lub na naszych social mediach.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.