Banki w Indiach: NIE ruszajcie BITCOINA bo zamkniemy wasze RACHUNKI…

Raporty pojawiające się w mediach społecznościowych informują, że banki w Indiach grożą swoim klientom, którzy mają coś wspólnego z kryptowalutami zamknięciem ich rachunków. Ta sytuacja jest jedną z ostatnich jeśli chodzi o salwy z branży bankowej w kraju, w którym kryptowaluty wydają się być zbanowane.

W piątek (11 stycznia 2019), założyciel i partner Morgan Creek, Anthony Pompliano opublikował tweet o ostatnim posunięciu banków w Indiach. Wszystko to po to by ostrzec osoby handlujące kryptowalutami w tym kraju. Zgodnie z tweetem, banki rozesłały ostrzeżenia, informujące klientów, że nie chcą mieć do czynienia z kryptografiami i z tego powodu ich konta mogą być zagrożone zamknięciem konta.

Reakcje społeczności:

W ogłoszeniu napisano nawet o tym, że banki nie muszą wysyłać dalszych korespondencji, które miałyby ostrzegać przed zamknięciem rachunków klientów. Tweet Pompy pochodzi bezpośrednio od innego użytkownika Twittera; Indian CryptoGirl, która skomentował sytuację mówiąc:

Banki indyjskie teraz zdecydowanie ostrzegają, że nie potrzebują już żadnej zgody od klienta na „zamknięcie Twojego konta bez wcześniejszego poinformowania”. Oczywiście tylko wtedy gdy klient ma do czynienia z transakcjami kryptowalutowymi. Możliwość do decydowania o tym, co zrobić z własnymi pieniędzmi jest głównym powodem, dla którego musimy zainwestować, budować nasz rynek i wierzyć w #bitcoina.

Istnieją również raporty o podobnych komunikatach pojawiających się na ekranach ATM’ów należących do banku Kotak Mahindra. Według indyjskiego CryptoGirl bank radzi sobie „bardzo dobrze” z zagrożeniem. Stwierdza to najprawdopodobniej w ironii oraz prosi by zamknęli też i jej konto. Tak czy siak, bank wydał zawiadomienie o zamknięciu rachunku za wykonywanie transakcji związanych z kryptowalutami.

Jak można się było spodziewać, reakcje w mediach społecznościowych budzą oburzenie, a wiele osób cały czas twierdzi, że Bitcoin jest praktycznie zakazany w Indiach. Od 2018 roku Bank Rezerw Indii (RBI), zabronił pozostałym bankom ułatwiania transakcji kryptowalutowym.

Koalicja zakwestionowała decyzję, a sprawa nadal pozostaje nierozwiązana. W październiku 2018 roku, rząd nie odpowiedział w ostatecznym terminie Sądu Najwyższego. Raporty wskazują na plan ustanowienia jasności regulacyjnej dla rynku krypto w Indiach.

Zanim jednak pojawią się takie przepisy, aktualny system bankowy w Indiach nadal musi ciąć możliwości handlu kryptowalutami. Ponieważ rząd nie zapewnia zdecydowanej postawy wobec kryptowalut, zakaz RBI pozostaje de facto regulacją w tym kraju.

Co sądzisz o tym najnowszym posunięciu indyjskich banków? Uzasadnione obawy lub strach przed uzurpacją przez zdecentralizowane systemy walutowe? Daj nam znać o swoich przemyśleniach w sekcji komentarzy poniżej.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.