Willy Woo: Bitcoin nie powtórzy wzrostów cen z poprzednich halvingów!

Willy Woo, popularny analityk na swoim Twitterze ujawnił, że obawia się o cenę Bitcoina w kwestii nadchodzącego halvingu, przewidzianego na maj przyszłego roku.

Czyżby, wyczekiwany przez wszystkich podział o połowę nagrody dla górników za wydobycie bloków miał nie przynieść ze sobą oczekiwanego „byczego rajdu” ceny BTC?

Co wydarzy się podczas nadchodzącego halving’u?

Halving, czyli zmniejszenie o połowę nagrody za wydobycie bloków dla górników, dotychczas kojarzył się wszystkim z określonym zachowaniem ceny BTC. Historycznie, około pół roku przed tym wydarzeniem, cena Bitcoina zaczynała rosnąć. Natomiast po każdym z halving’ów cena odnotowywała jeszcze większe wzrosty w ciągu nadchodzącego roku.

Z tego powodu sporym zaskoczeniem okazało się stwierdzenie Willy’ego Woo kwestionujące wzrosty mające nastąpić po tym wydarzeniu. Według niego, nadchodzący halving, przewidywany na 25 maja 2020 roku, może być inny od tych z przeszłości…

Analityka uzasadnia, że gwałtowne wzrosty ceny mogą nie nastąpić z uwagi na małą zmienność oraz silne, niedźwiedzie, nastroje na rynku. Ponadto, część z górników, z uwagi na nadchodzące zmniejszenie nagrody za wydobycie, skapitulowała i zaprzestała kopania. Powodem tego, może być i tak już stosunkowo niska nagroda za wydobycie bloku. Co za tym idzie, zwiększył się również wolumen sprzedaży.

Wyraża on również obawę dotyczącą aktualnej ceny, która zeszła z najwyższego w tym roku, poziomu 14000 $ do okolic 8000 $. Może to tylko potwierdzać niedźwiedzi trend oraz jego niepewność dotyczącą aktualnej sytuacji na rynku. Patrząc w wstecz, zarówno halving w roku 2012, jaki i w 2016, poprzedzały kilkumiesięczny wzrost ceny. Dodatkowo tak gwałtowny spadek ceny negatywnie wpływa na górników, wykruszając najsłabszych z nich.

Co zatem nas czeka w związku z nadchodzącym halving’iem? Odwołując się do historii, powinniśmy powoli zaczynać wzrosty, na które póki co się nie zanosi. Czy przełamiemy trend niedźwiedzi i cena zgodnie z wydarzeniami z przeszłości poszybuje „to the moon”? Czy może popularny analityk ma rację i wcale nie będzie tak kolorowo? Dajcie znać w komentarzach.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.