Kurs Bitcoina może podążać za kursem akcji Nokia. Gotowy do wybicia…?

Ostatnimi czasy, analitycy kryptowalut starają się porównać wykres ceny Bitcoina z wykresami innych aktywów. Mając oczywiście nadzieję na odnalezienie złotych zależności. Na podstawie odkrytych, intratnych reguł chcą opracować strategię, którą będzie można stosować w celu maksymalizacji zysków.

Wiodące „kryptoaktywo” wśród kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, czyli bitcoin, wydaje się podążać za wykresem cen akcji marki Nokia. Wiemy, że pamiętacie jedne z pierwszych telefonów w kraju. Czy jeśli Bitcoin nadal ma zamiar naśladować wczesne ceny akcji Nokii, to w najbliższym czasie inwestorzy mogą spodziewać się dalszych spadków?

Bitcoin i dalsze spadki zgodnie z wcześniejszym wykresem Nokii

Przez ostatnie tygodnie, wielu analityków porównywało wykres Bitcoina z innymi wykresami by znaleźć sensowne porównania. Analizowali dosłownie wszystko: od bańki na dot-comach po Amazon, awokado, aż w końcu przyszła pora na wykres kultowego telefonu komórkowego Nokia.

Cena akcji wczesnego głównego producenta telefonów komórkowych Nokia Corporation stała się paraboliczna i stworzyła szczytowy wzrost, podobnie jak Bitcoin podczas bańki w 2017 roku. Właśnie wtedy rynek zasobów cyfrowych odnotował gwałtowny wzrost Bitcoina do niemalże 20 000 USD. W szczytowych momentach, zarówno Bitcoin jak i Nokia zyskały w oczach inwestorów. Zaczęło mówić się o obydwu zjawiskach jak o czymś przełomowym. Pamiętacie czym była dla nas technologia nokii w 90 latach?

Cena akcji Nokii po szczycie gwałtownie spadła(podobnie jak Bitcoin).Po osiągnięciu niższych sfer, kurs podobnie zaczął odbijać, podobieństwo widać gołym okiem.

Jeśli cena Bitcoina będzie nadal idealnie odwzorowywać kurs akcji Nokii, to może sugerować, że kolejne odbicie powinno nastąpić w okolicach 3000$. Jak widać na załączonym wykresie wsparcia ceny Nokii nie wytrzymały…

Nie oszukujmy się, Bitcoin a producent telefonów komórkowych to zupełnie dwie inne rzeczy. Charakteryzują je zupełnie inne zależności wobec kluczowych czynników wzrostu wartości. To prawda, że Nokia była jednym z prekursorów technologii komórkowej, którą wyprzedziła cała masa świeższych firm z nowinkami. Ta właśnie prawda może sugerować, że w podobnym przypadku Bitcoina mogą wyprzedzić alternatywne kryptowaluty, a on sam odejdzie w zapomnienie podobnie jak cena akcji Nokii. Czy tak się stanie? Wszystko przed nami… Jedno jest pewne, Bitcoin wprowadził ze sobą technologię blockchain, jego fundamenty i użyteczność powinny same się obronić.

Nokia MEM technologii

Kiedyś to Nokia była nową, powstającą technologią, podobnie jak Bitcoin, ale kiedy pojawiła się nowa i lepsza technologia, cena akcji nigdy więcej nie powróciła do takich szczytów. Sam telefon komórkowy stał się zwyczajnie memem.

Biorąc pod uwagę rozmiar i wagę telefonów Nokia, Internet jest zalany memami pokazującymi, co się dzieje, gdy urządzenie Nokia zostanie upuszczone z dużej odległości. Telefon rozpadał się na dziesiątki części. Pewne osoby porównują te memy do spadków ceny BTC sugerując, że są tak samo drastyczne, ponieważ w ciągu kilku minut potrafi z rynku wyparować kilkanaście miliardów.

Wydaje się, że porównanie tych dwóch rzeczy na tym można zakończyć. To, że wykresy się na siebie nakładają, że mają bardzo podobne ruchy kursowe jak w przypadku awokado, Amazon i innych, nic nie znaczy. Może to być tylko zbieg okoliczności, jednakże daje powód to głębszego zastanowienia się nad kilkoma zależnościami, a przede wszystkim nad psychologią rynku.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.