Bitcoin ponownie odbija od silnego wsparcia cenowego?

  • Bitcoin po raz kolejny utworzył wyższy dołek wzdłuż 30-dniowej linii średniej ruchomej, neutralizując poniedziałkowe spadki poniżej 3,920 $.
  • Ruch powyżej 4055 $ (szczyt z 21 marca) nadal potrzebny jest do ożywienia krótkoterminowego wzrostowego trendu . Po tym może nastąpić wzrost do poziomów oporu na 4190 $ – 4236 $.
  • Przebicie w dół 30-dniowej średniej kroczącej, obecnie 3889 $, postawiłoby niedźwiedzie na pozycji dowodzenia, otwierając drzwi do spadku do poziomów wsparcia na 3775 $ (dołek z 14 marca) i 3658 $ (dołek z 27 lutego).

Bitcoin (BTC) po raz kolejny odbił się od 30-dniowej średniej kroczącej, udaremniając aktywność niedźwiedzi, która spowodowała spadek cen poniżej 3920 $ w poniedziałek.

Ten ruch powoduje, że lider rynku kryptowalut wraca z niepewnego terenu, na którym był 24 godziny temu, po tym, jak zanotował spadek z zakresu 3920 $ – 4055 $, w którym utrzymywał się przez pewien czas.

Wsparcie na średniej kroczącej utrzymało się pomimo niedźwiedziej konfiguracji, pozwalając BTC na powrót do 4000 $. Zasadniczo BTC ustanowił po raz trzeci w tym miesiącu wyższy dołek.

Podczas gdy niedźwiedzi scenariusz osłabł, krótkoterminowy scenariusz wzrostowy realizuje się w coraz większym stopniu, co zapoczątkowała świeczka doji z długim knotem od dołu utworzona 27 lutego. Byczy scenariusz będzie realizowany, jeśli nastąpiłoby silne odbicie od 30-dniowej średniej kroczącej, najkorzystniej jeśli cena przebije się powyżej ostatniego szczytu – 4055 $ z dnia 21 marca.

Jak widać powyżej, BTC zebrało oferty kupna po obronie wsparcia na 30-dniowej średniej kroczącej, obecnie 3889 $. Scenariusz wzrostowy zyskałby na wiarygodności, gdyby odbicie zakończyło się osiągnięciem poziomu cen powyżej 4055 $ z dnia 21 marca.

Mogłoby to prowadzić do osiągnięcia szczytu cen z lutego na poziomie 4190 $, powyżej którego główną przeszkodą jest 4236 $ – najniższy szczyt zniżkowy stworzony 24 grudnia.

Z drugiej strony, zamknięcie cen poniżej 30-dniowej średniej kroczącej jest sygnałem do aktywności dla niedźwiedzi.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.