Dominacja Bitcoina na rynku kryptowalut wynosi ponad 80% [BADANIE]

Badanie przeprowadzone przez Johna-Paula Thorbjornsena wykazało, że procent bitcoinów w całym ekosystemie kryptowaluty wynosi nieco ponad 50% to jego dominacja na rynku wynosi 80%. Oczywiście jeśli w słowie „dominacja” obejmiemy czynniki inne niż kapitalizacja rynkowa. Za pośrednictwem postu na meddium, Thorbjornsen ujawnił, że kapitalizacja flagowej kryptowaluty, nie jest dobrą miarą do pomiaru dominacji na rynku. Wielu topowych analityków ze świata krypto nie jest w stanie wskazać dokładnie, jak przebiega i jak łatwo można manipulować kapitalizacją danej kryptowalutowy. Zwyczajnie jest to jest to po prostu cena rynkowa krypto pomnożona przez jego podaż w cyrkulacji.

Sposób na manipulowanie rynkiem kryptowalut jest znacznie więcej niż się może nam wydawać. Aby lepiej zrozumieć dominację BTC, Thorbjornsen użył zasady Pareto.

Zasada Pareta (zasada 80/20 lub 80 na 20) – zasada opisująca wiele zjawisk z obszaru ekonomii i zarządzania, zgodnie z którą 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów.

W swoich badaniach Thorbjornsen spojrzał na 100 największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej w skali logarytmicznej i stwierdził, że ich wartości rynkowe niektórych kryptowalut mają się nijak do kap. bitcoina podkreślając iż, wiele z nich stanowią mniej niż 0,1% całego rynku kryptowalut. Samo to może nam sugerować sztuczną kapitalizację rynkową.

Kapitalizacja ważona objętością.
Badacz pomnożył wolumeny pierwszych 100 kryptosów z rankingu Coinmarketcap, tworząc nową metrykę, którą nazwał „zakresem ważonym objętością”.

Korzystając z tej nowej metryki, odkrył, że Bitcoin dominuje nad ekosystemem kryptowalut, w rzeczywistości znacznie ponad 80% i nadal się to rozwija. Zauważył:

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę 5 najlepszych monet, Bitcoin (20%) przechwytuje ponad 85% rynku – jest to dystrybucja Pareto, a właściwie znacznie silniejsza. To tylko dowód na to, jak silny jest punkt Schellinga wokół Bitcoina.

Doszedł do wniosku, że „dominacja bitcoinów” pokazana w CoinMarketCap i innych agregatorach danych kryptowaluty jest „wadliwa, ponieważ nie uwzględnia płynności. Oznacza to, że według jego słów 55% dominacja jest„ znacznie zaniżona ”.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.