Cena Bitcoina osiągnie 90 000 USD po Halvingu. Tak prognozuje raport niemieckiego banku

Jeden z największych banków w Niemczech, Bayern LB, właśnie opublikował raport, w którym porównał Bitcoina do złota, z bardzo ciekawym podsumowaniem. Według banku z siedzibą w Monachium cena Bitcoina osiągnie 90 000 USD po 2020 roku, czyli wzrośnie ponad 4-krotnie w stosunku do obecnego najwyższego poziomu cenowego w historii. Według raportu, bank uważa, że Bitcoin poradzi sobie znacznie lepiej niż złoto, zwłaszcza po nadchodzącym halvingu, który odbędzie się w przyszłym roku.

W raporcie zatytułowanym „Czy bitcoiny są lepsze niż złoto?” Bayern LB bierze pod uwagę stosunek zapasów do przepływu (SF). SF jest po prostu metodą stosowaną do analizy niektórych aktywów w celu ustalenia ich niedoboru lub „twardości”. Oblicza to w szczególności, ile składnika aktywów jest w obiegu, w porównaniu do tego, ile zostało wyprodukowane w całości. Na tej podstawie aktywa o większej wartości SF są zwykle uważane za znacznie bardziej wartościowe w porównaniu w innymi.

„Historycznie, niezmiennie i aktualnie jest to towar o najwyższym stosunku zapasów do przepływów, który jest wykorzystywany jako pieniądz, ponieważ umożliwia najlepszy transfer wartości w czasie”.

Chociaż zarówno Bitcoin, jak i złoto nie mogą być wytwarzane arbitralnie, złoto było dostępne od tysięcy lat i było w stanie osiągnąć wysoki współczynnik SF. Jednak Bitcoin jest znacznie bardziej określony niż złoto i od samego początku wszyscy wiedzieli, że moneta została stworzona, aby działać jako pieniądze, ale co ważniejsze, aby mieć bardzo ograniczone zapasy. Z tego powodu SF Bitcoina skoczyło znacznie szybciej niż jakikolwiek inny zasób.

Zmniejszenie nagrody o połowę podczas wydobycia jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Satoshi Nakamoto, twórca Bitcoin, zaprogramował sieć do produkcji maksymalnie 21 milionów Bitcoinów, po których kontynuowanie wydobycia będzie niemożliwe. Do tego czasu sieć będzie zmniejszać o połowę nagrody otrzymywane przez górników po każdym wydobyciu 210 000 bloków. Można więc stwierdzić, że halving Bitcoina trwa 4 lata. Bitcoin, z każdym jego halvingiem staje się coraz „mniejszy”… Gdy tak się dzieje, ceny zwykle reagują przychylnie, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę tradycyjne prawa podaży i popytu.

Jednak analitycy z Bayernu LB zauważyli że, oprócz spodziewanego niedoboru, Halving Bitcoina poprawi jego SF. W tej chwili złoto ma współczynnik SF 58, a Bitcoin 25,8. Bayern LB sugeruje, że po oczekiwanym halvingu, który ma nastąpić w maju przyszłego roku, SF Bitcoina osiągnie poziom 53, zbliżając go bardzo blisko do złota i podnosząc jego cenę.

„Jeśli weźmie się pod uwagę stosunek zapasów do przepływu w maju 2020 roku dla Bitcoina, według naszych wyliczeń możemy ujrzeć zawrotną cenę około 90 000 USD. Oznaczałoby to, że nadchodzący efekt halvingu jeszcze nie został wkupiony na obecną cenę Bitcoina w wysokości około 8 000 USD. ”

Raport kończy się jednak ostrzeżeniem o analizie predykcyjnej, sugerując, że cena bitcoina w przyszłym roku może zaskoczyć ich negatywnie.

„To chyba wie każdy, że nawet najlepszy model analityczny może nas zawieść, szczególnie gdy staramy się przewidzieć przyszłość.”

Podsumowując, siódmy co do wielkości bank w Niemczech uważa, że jedynym pewnym czynnikiem decydującym o cenie Bitcoina będzie nadchodzące zmniejszenie o połowę nagrody dla górników. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że wszystkie rynki charakteryzują się pewną zmiennością i zależnościami. Kryptowaluty (zwłaszcza Bitcoin) są znane z gwałtownych wahań cenowych. Ostatnio Bitcoin szokująco spadł o 20% z ceny powyżej 10.000 USD aż do poziomu poniżej 8.000 USD.


Aktualna cena Bitcoina to $ 48,566.00 . Jego volumen wynosi $ 53.54 B, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 901.06 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o -2.68%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.