Bitcoin wciąż najlepszą inwestycją? Uśredniając zakupy, w ciągu 2019 roku zyskałbyś aż 49%

Mimo spadających cen, trendu niedźwiedziego i niskich morali na rynku, Bitcoin wciąż jest niezwykłym instrumentem inwestycyjnym, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Według statystyk, jeśli uśredniałbyś swoje zakupy i kupował Bitcoina raz w tygodniu za określoną sumę pieniędzy, w ciągu 2019 roku osiągnąłbyś niemal 50% zysku. Imponująca statystyka pokazuje, że poprzez mądre ruchy inwestycyjne można naprawdę świetnie zarobić.

Czy uśrednianie zakupów to najlepsza strategia inwestycyjna?

Uśrednianie zakupów czy inwestycja całego kapitału we właściwym czasie? Te dwie strategie mają swoje plusy  i minusy. Z jednej strony, odpowiednie wyczucie momentu na rynku może przynieść ogromne zyski, z drugiej strony, niesie ze sobą większe ryzyko. Przemyślane uśrednianie zakupów natomiast, jest bezpieczną i inteligentną strategią inwestycyjną pozwalającą na uniknięcie nadmiernego stresu. Ponadto jak pokazują statystyki, w tym roku (i nie tylko) przyniosła ona naprawdę wysokie zwroty z inwestycji.

Znany influencer kryptowalutowy Anthony Pompliano (@APompliano) piszę na swoim Twitterze:

„Jeśli kupowałbyś Bitcoina za 10$ każdego tygodnia 2019 roku, zyskałbyś obecnie 49%.

Ta sama strategia inwestycyjna sprawdziła by się również w 2018 roku, w którym sytuacja była zdecydowanie gorsza. Mimo szczytów bessy, gdybyś w 2018 roku zaczął kupować Bitcoina za 10$ każdego tygodnia, obecnie zyskałbyś 27%. Patrząc przez pryzmat sytuacji panującej wtedy na rynku jest to jak najbardziej zadowalający wynik.

Natomiast na przełomie trzech lat, ta sama strategia pozwoliła by osiągnąć zyski rzędu 156%!

Wyniki te są bezwątpienia naprawdę imponujące i świadczą o sile Bitcoina w roli inwestycji długoterminowej. Mimo ostatnich spadków ceny i widocznej paniki wśród inwestorów, nie należy zapominać o perspektywie długoterminowej, która jak widać prezentuje się bardzo obiecująco. Strategia uśredniania kosztów zakupu sprawdzała się nawet podczas największego niedźwiedziego trendu, u szczytów bessy w 2018 roku.

Podsumowując przedstawione dane, nie powinniśmy się bać wysokiej zmienności ceny czy wysokiego wolumenu sprzedaży Bitcoina. Długoterminowe trendy cały czas wskazują na stałe zyski, które wraz z wydarzeniami nadchodzącymi w przyszłym roku, mają naprawdę obiecujący potencjał. Ponadto porównując procentowy wzrosty w skali roku na Bitcoinie do innych inwestycji, BTC wypada naprawdę świetnie.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.