Zuckerberg oraz bracia Winklevoss omawiają plany przyszłej kryptowaluty Facebooka

Od początku 2019 roku, pojawiło się kilka raportów sugerujących, że gigant społecznościowy jakim jest Facebook pracuje nad swoim kryptowalutowym przedsięwzięciem. Ostatni raport Financial Times sugeruje, że Facebook podobno jest w trakcie rozmów z bliźniakami Winklevoss, założycielami popularnej wymiany kryptowalut Gemini. Cóż, jest to z pewnością interesujące, biorąc pod uwagę wrogość, jaką Winklevoss podzielił z Zuckerbergiem. Dawno, dawno temu, bliźniacy złożyli pozew oskarżając Zuckerberga o kradzież ich idei sieci społecznościowej. Wydaje się jednak, że obie strony postanowiły odłożyć przeszłość i patrzeć w przyszłość.

Rozmawiając z CNBC, Ben Mezrich, autor książki „The Social Network”, powiedział:

„Pomysł Facebooka polega na uruchomieniu własnej kryptowaluty. Więc do kogo muszą dotrzeć? Teraz bliźniacy wiedzą o tym więcej niż Facebook, więc są jednym z ludzi, do których [Zuckerberg] musi się udać, aby dostać się na ten świat. ”

Podobno Facebook ostatnimi czasy dokonuje kilku agresywnych powiązań z firmami i giełdami w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Dwa źródła zaznajomione z tematem informowały, że Facebook rozmawia z Coinbase i Gemini, umożliwiając użytkownikom bezpieczne przechowywanie swoich monet na Facebooku. Poza tym Facebook poprosił również Coinbase, o ofertę konwersji krypto-krypto i krypto-fiat dla swojej rodzimej kryptowaluty.

Źródła zaznajomione z tą kwestią powiedziały również, że Facebook rozmawia z popularnymi platformami handlowymi – DRW i Jump. Jednak wszystkie firmy współpracujące z Facebookiem odmówiły komentarza z powodu umowy o zachowaniu poufności.

Ambicje Zuckerberga w branży płatności

Zuckerberg, który ma pod kontrolą jedną z najbardziej dominujących platform mediów społecznościowych, planuje wykorzystać branżę płatności. Przemawiając na konferencji F8 na Facebooku w zeszłym miesiącu, Zuckerberg wykazał kluczowe zainteresowanie przekształceniem branży płatności.

Powiedział, że chciałby, aby Facebook stał się platformą do szybkiego wysyłania pieniędzy, dodając:

„Kiedy myślę o wszystkich różnych sposobach, w których ludzie prywatnie wchodzą w interakcję, uważam, że płatności są jednym z obszarów, w których mamy szansę uczynić je znacznie łatwiejszymi. „Uważam, że wysyłanie pieniędzy do kogoś powinno być tak proste, jak wysyłanie zdjęć”.

David Yermack, profesor finansów i transformacji biznesowej w New York University Stern School of Business, podkreśla, że ​​Facebook wykorzystując swoją ogromną bazę klientów, dokona znaczących postępów w branży płatności i bankowej. Profesor Yermack stwierdził:

„Firmy z mediów społecznościowych otwierają się i mogą przejąć dużą część działalności bankowej. Mają przewagę dzięki swoim bazom klientów i częstotliwości, z jaką ludzie z nich korzystają. Jednakże głównym wyzwaniem jest regulacja ”.

Według niedawnego raportu z zaprzyjaźnionego źródła, Facebook prawdopodobnie opublikuje swój „Global Coin” do pierwszego kwartału 2020 roku.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.