YFValue uruchamia własnego DEXa

Jeden z najpopularniejszych projektów w świecie DeFi postanawia pójść w ślady Uniswapa czy SushiSwapa i wprowadzić własną giełdę zdecentralizowaną. Fundamentalną różnicą będzie jednak wprowadzenie elastycznych skarbców. Będą one wybierać aktualnie najbardziej opłacalny token do farmienia i dodatkowo nie spowodują przemieszczenia płynności.

Czym jest YFValue ?

YFValue swoją premierę miało 21.08.2020, zaczynając z wprowadzeniem kilku pooli umożliwiających tzw. „Yield Farming”. Jest to nic innego jak dystrybucja swojego tokena (YFV) dzięki zbieraniu od użytkowników innych aktywów. Poprzez udział, jaki każdy z uczestników posiada w określonym poolu, smart kontrakt automatycznie rozdaje stosowną ilość świeżo stworzonego tokena.

W trzecim tygodniu września zgodnie z zapowiedzią twórcy wprowadzili skarbce (ang. Vaults), które są ulepszonymi wersjami pooli, ponieważ umożliwiają wybieranie najkorzystniejszych strategii inwestycyjnych i jednocześnie nie wymagają transferu środków użytkowników. W związku z tym każdy uczestnik nie musi płacić prowizji transakcyjnych, co w przypadku Ethereum 1.0 jest bardzo przydatne.

Najnowsze udoskonalenia

Zespół zapowiedział stworzenie tzw. swapa, czyli miejsca, gdzie możemy wymieniać jedne tokeny ERC-20 na drugie. W związku z tym potrzebni będą użytkownicy, którzy zapewnią płynność giełdzie poprzez depozyt własnych, wolnych środków. Innowacją, jaką zamierza wprowadzić YFValue, będą tzw. skarbce płynności — coś, co nie zostało jeszcze nigdy wdrożone.

Zgodnie z opisem, użytkownicy będą mogli wrzucić do nich swoje tokeny LP z pooli swapa YFValue, a skarbce same zdecydują czy te tokeny wymienić i gdzie je następnie skierować.

Dla przykładu załóżmy, że Kowalski chciałby zapewnić płynność na parze YFV / DAI. Deponuję on w tym celu obydwa tokeny i dostaję w zamian potwierdzenie, czyli token „YFV/DAI LP”. Po wrzuceniu go do ww. skarbca płynności może on spokojnie zarabiać najwyższe aktualne procenty spośród 4 DEXów: Uniswap, SushiSwap, Balancer i oczywiście YFValue Liquid. Smart kontrakt na bieżąco monitoruje wszystkie pary i wybiera te najkorzystniejsze.

Powyższy opis może wydawać się podobny do sposobu korzystania ze zwykłego skarbca, natomiast skarbce płynności, zgodnie z zapewnieniami twórców, podczas zarabiania na cudzych poolach nie będą powodować utraty płynności na giełdzie YFValue Liquid. Okazuje się, że wpływ na cenę podczas wykonania zamiany tokenów pozostanie taki sam, nawet gdy użytkownicy odbierają swoje darmowe SUSHI.

Podsumowanie

YFValue to projekt, który mimo długiego okresu życia (jak na DeFi) wciąż urozmaica swoje usługi, realizując kolejne pomysły. Ponad 250 mln $ zaalokowanych środków oraz audyt kodu źródłowego również przekładają się na wiarygodność deweloperów. Pozostaje już tylko trzymać kciuki, aby wszystkie ulepszenia zostały wprowadzone bez zbędnych zakłóceń.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.