Wyścig Kryptowalut: 10 największych zwycięzców oraz przegranych w marcu i Q1 tego roku

Marzec przyniósł od dawna wyczekiwane wytchnienie od rynku niedźwiedzi, co spowodowało zazielenienie się kilku znaczących monet – faktem jest, że każda kryptowaluta z pierwszej dziesiątki według kapitalizacji rynkowej ma kolor zielony, nawet z wyłączeniem stablecoin’ów. Miesiąc marzec przyniósł tylko jednego przegranego spośród 50 pierwszych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej – wszystkie pozostałe osiągnęły chociażby minimalny wzrost. W porównaniu z lutym, nawet Tron i Stellar Lumens oznaczone są znowu na zielono – jedyne monety, które były w tym czasie oznaczone kolorem  czerwonym. Tymczasem Bitcoin zarejestrował drugi z rzędu zwycięski miesiąc.

Top 10: kryptowalut według kapitalizacji rynkowej w marcu:

Top 10:  największy procentowy wzrost ceny w marcu

Największym zwycięzcą w marcu jest MaxiMine Coin, z rzadko spotykanym miesięcznym wzrostem ceny o 1050%. MXM jest obecnie na 31 miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej, według coinpaprika.com. Chociaż nie ma wyraźnego powodu do tak znacznego skoku ceny, niektórzy spekulują, że może to być związane z wash trading’iem (wash trade polega na jednoczesnej sprzedaży i kupnie instrumentu, mającej na celu sztuczne ustalenie ceny bądź wolumenu handlowanego waloru) na niektórych giełdach.

Inni zwycięzcy są znacznie mniejsi niż zwycięzca na pierwszym miejscu, jednak zyski są również imponujące. Ravencoin wzrósł o prawie 300%, a KuCoin Shares o 280%. Nawet na końcu zwycięskiej listy podwyżki nie są niczym, czego można się wstydzić: Ontology dodał 50% do swojej ceny w marcu.

Top 10:  najsłabsze kryptowaluty w marcu

Na liście przegranych tylko Bitcoin SV odnotował spadek cen w ciągu miesiąca o 1,5%. Pozostałe kryptowaluty po prostu nie odnotowały takiego wzrostu jak średnia rynkowa, chociaż wciąż są mocno w zieleni. Tron wraca do zdrowia po stracie w lutym, kiedy stracił blisko 16%, ale teraz znajduje się na trzecim miejscu przegranych, z zyskiem 2,4%. Najmniej przegrany na tej liście to Waves, z zyskiem bliskim 9%.

PIERWSZY KWARTAŁ

W sumie pierwszy kwartał tego roku był pozytywny w stosunku do pierwszej 10. Jedynymi przegranymi są Ripple, który stracił 11,5% swojej ceny i Stellar Lumens ze stratą 3,4%. Pozostałe kryptowaluty wykazują różny stopień poprawy w porównaniu z 2018 r.

Top 10: kryptowalut według kapitalizacji rynkowej w pierwszym kwartale 2019:

Top 10:  największy procentowy wzrost ceny w pierwszym kwartale 2019


MaxiMine Coin i Ravencoin zajmują również pierwsze dwa miejsca w tej kategorii. Następne miejsce zajmuje Binance Coin, który wzrósł o prawie 200% w tym kwartale. Nawet dolna część listy – Tezos wzrósł w tym okresie o 120% – co jest silnym znakiem ożywienia na rynku.

Top 10:  najsłabsze kryptowaluty w pierwszym kwartale 2019

Lista przegranych jest z pewnością bardziej negatywna niż w przypadku marca, ponieważ wiele kryptowalut po prostu nie zdążyło odzyskać swoich poprzednich strat. Bitcoin SV nadal przewodzi tej liście, tracąc łącznie 25,5%, a następnie NEM i Ripple. Mimo to straty wydają się prawie nieistotne w porównaniu do zysków z tego okresu.

Aktualizacja:

Dane te pochodzą z dnia 1 kwietnia. Dzisiaj mamy 2 kwietnia i ceny wymienionych coinów w USD drastycznie wzrosły poprzez gwałtowny wzrost Bitcoina. Bitcoina wzrósł dzisiaj ponad 15% na wartości o ponad 1000$. Odpowiedz na pytanie: jak bardzo zmienny jest rynek kryptowalut?, nadal pozostaje bez zmian: BARDZO.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.