Wydobywanie kryptowalut nie jest już zakazane w Chinach? [RAPORT]

Aktualnie tymczasowa hossa i pozytywne nastroje inwestorów na rynku kryptowalut wynikają z wydarzeń, które miały miejsce w Chinach. Pewien informator z branży właśnie ujawnił, że w przeciwieństwie do wcześniejszych doniesień, Chiny nie będą zakazywać wydobywania bitcoinów.

Brak zakazu wydobywania Bitcoina w Chinach?

Dzisiaj, Dovey Wan, informatorka z chińskiego przemysłu i założyciel Primitive Crypto, opublikowała oficjalne oświadczenie stwierdzające, że wydobywanie bitcoina i innych kryptowalut zostało usunięte z listy branż, które Pekin zamierzał zakazać.

Na początku tego roku, South China Morning Post poinformował, że Chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform (NDRC) ujawniła projekt wykazu działań przemysłowych, które zamierzała ograniczyć lub zakazać. Wydobywanie bitcoina i kryptowalut było na wstępnej liście.

Tak czy inaczej, teraz prawdopodobnie tak się nie stanie, ponieważ wydobycie kryptowalut zostało oficjalnie wykreślone z tej listy.

To znaczy, że NDRC uznało, że wydobycie bitcoina nie należy do żadnej z zakazanych kategorii i nie powinno być zabronione w Chinach. Oznacza to również, że nie będą podejmowane stosowne ruchy w celu utrudnienia branży poprzez ograniczenie lub przeładowanie energii elektrycznej. Do listy „zakazanej” dodano 2500 propozycji, żadna z nich nie wskazuje na zakaz miningu.

„W czasie przeglądu zebraliśmy ponad 2500 opinii i sugestii z różnych dziedzin. Po dokładnym przestudiowaniu wszystkich opcji, większość z nich została zaadoptowana i przyjęta. Głównymi przyczynami nieprzyjęcia są te, które nie są zgodne z przepisami ustawowymi i wykonawczymi lub odpowiednią polityką, nie odpowiadają ogólnym interesom rozwoju przemysłowego i nie są zaawansowane technologicznie.”

Chiny są domem dla największych światowych producentów kopalń kryptowalut oraz operacji wydobywczych, w tym Bitmain, Canaan i Ebang. Chiny akeptują również blockchain, technologię, która stanowi podstawę kryptowalut. W ubiegłym miesiącu prezydent Chin, Xi Jinping, publicznie poparł technologię blockchain, mówiąc, że naród powinien zająć wiodącą pozycję w jej rozwoju. Po pięciu latach badań i rozwoju, Chiny są również prawie „gotowe” do wprowadzenia krajowej waluty cyfrowej.

W chwili pisania tego tekstu nie było reakcji na cenę Bitcoina. Wszystko nadal konsoliduje się wokół poziomu około 9 000 USD. Czy „Pekinowy blockchain” wciąż nabiera tempa?

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

1 Comment

  • Ramon
    Posted 19 listopada 2019 17:18 0Likes

    W tej chwili niemal cala hossa na rynku bitcoina i kryptowalut opiera sie na Chinach. Pewien informator z branzy wlasnie ujawnil mediom, ze w przeciwienstwie do wczesniejszych doniesien, Chiny nie beda zakazywac wydobywania bitcoinow. Dovey Wan, informatorka mediow z chinskiego rynku i zalozycielka Primitive Crypto, opublikowala oficjalne oswiadczenie stwierdzajace, ze wydobywanie bitcoinow i kryptowalut zostalo usuniete z listy branz, ktore Pekin zamierzal zakazac.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.