Współzałożyciel Ethereum sprzedał 92 000 ETH?

Kolejny news na temat Ethereum wokół, którego ostatnimi czasu jest sporo szumu. Tym razem sprawa dotyczy gigantycznej transakcji, która miała miejsce parę dni temu. Mianowicie 92 000 ETH, o wartości około 11 500 000 USD, zostało przelane z nieznanego portfela do giełdy kryptowalutowej Kraken. Jak później się okazało, właścicielem tego portfela jest jeden ze współzałożycieli całego projektu.

Całość sprawy wyszła na jaw w momencie, w którym Whale Alert udostępnił na swoim Twitterze informację o gigantycznym przelewie 92 000 ETH z nieznanego portfela na konto giełdy Kraken.

Wątpliwości dotyczące projektu?

Transakcja ta wywołała spore obawy wśród sympatyków Ethereum. Transfer tak dużej ilość coinów może w bardzo negatywny sposób odbić się na cenie projektu przed końcem roku. W przypadku sprzedaniu tak dużej ilości ETH, wartość projektu mogła by odnotować spore spadki.

Dodatkowo, całość sytuacji może być jeszcze bardziej kontrowerysjna, z uwagi na fakt, że przelane ETH mogło być częścią początkowego rozlokowania Ethereum, dystrybuowanego wśród członków zespołu. Taki ruch w bezpośredni sposób może wpłynąć na negatywne nastroje dotyczące projektu, pokazując utratę zaufania ze strony jednego z współzałożycieli.

Jeffrey Wilcke, bo o nim mowa, został odkryty po przez powiązanie swojego portfela z usługą Ethereum Name Service, zdecenetralizowaną wersją DNS. Mimo całej sytuacji, posiada on wciąż na swoim portfelu ogromne ilości ETH, począwszy od salda 408 000 ETH, z 2016 roku. W tym momencie jest to ponad 218 000 ETH, co pokazuje raport znacznych kwot, zebrany na przestrzeni lat.

Na całość emocji wokół tej sytuacji wpływa również czas, w którym doszło do transakcji. Mianowicie, był to moment w którym cena rynkowa Ethereum była na bardzo niskim poziomie. ETH kontynuowało spadki, osiągając 125 USD, przy zmniejszonych dziennych obrotach. Biorąc pod uwagę następujące czynniki, wprowadzenie na giełde 90 000 ETH, może doprawdzić do gwałtowanego spadku ceny.

Z drugiej zaś strony, średni dzienny obrót giełdy Kraken wynosi około 4,36 miliona USD. Stąd pozostaje nadzieję, że giełda nie będzie w stanie wchłonąć próby sprzedaży 90 000 ETH.

Tak czy inaczej, całość sytuacji daje do myślenia. Czy jeden ze współzałożycieli Ethereum zaczyna tracić zaufanie do projektu, czy może po prostu potrzebował gotówki? Odpowiedzi na to pytanie możemy się jedynie domyślać. A jakie jest Wasze zdanie? Dajcie znać w komentarzach!

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.