Wenezuela zapłaci emerytom i rencistom premie świąteczną w kryptowalucie Petro

Prezydent Wenezueli Nicholas Maduro ogłosił, że tegoroczna premia świąteczna dla emerytów i rencistów zostanie wypłacona w krajowej kryptowalucie Petro. Lokalny dziennik prasowy Venepress, poinformował na Twitterze o decyzji Maduro. Podkreślił, że ta szczególna sytuacja nie jest pierwszym przypadkiem, gdy Wenezuela wpycha Petro do portfeli emerytów. Miało to już miejsce, w grudniu ubiegłego roku, gdy Wenezuela automatycznie przeliczała roczną premię emerytów z Boliwarów na kryptowalutę Petro.

Czy zatem Petro jest przyszłością gospodarki Wenezuli?

Token ten, został po raz pierwszy wprowadzony do przedsprzedaży w lutym ubiegłego roku. Miał on być innowacyjnym pomysłem na wyciągnięcie Wenezueli z kryzysu gospodarczego, a jego wartość, hipotetycznie, miała mieć całkowite pokrycie w zasobach wenezuelskiej ropy. Jednak od samego początku budził obawy wśród zagranicznych obserwatorów. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku, Petro został mocno potępiony jako nieprzejrzysty „wybryk” wspierany przez scentralizowaną i zadłużoną jednostkę.

Mimo to, krajowa kryptowaluta i kryptowaluty jako całość, są coraz bardziej popierane przez lokalny rząd.

13 listopada, zastępca Zgromadzenia Narodowego Wenezueli, Francisco Torrealba, powiedział, że wierzy, że wszystkie waluty zostaną zastąpione kryptowalutami.

Mówiąc o Wenezueli, Torrealba twierdził, że kraj stoi w obliczu ogromnych zmian, a Maduro wnosi „wielki wkład” w kraj, tworząc Petro. Na zakończenie stwierdził, że „wszystko będzie w walucie Petro”.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.