Weiss Ratings: Bitcoin po raz pierwszy otrzymuje ocenę A

Cena Bitcoina rośnie, a razem z nią oceny ratingowe topowej kryptowalut. W poniedziałkowej aktualizacji, agencji ratingowej Weiss Ratings firma podała, że ich oceny odnośnie Bitcoina wzrosły oraz, że kwalifikuje się do grupy „A-„. Grupa Weiss dała Bitcoinowi rekomendacje „silnego zakupu”.

Weiss Ratings po raz pierwszy stał się znany w świecie kryptowalut w styczniu 2018 roku, kiedy stał się pierwszą tradycyjną agencją ratingową, która zaczęła sporządzać ratingi dla Bitcoina i innych, topowych kryptowalut. W pierwszym zestawie ocen, Ethereum otrzymał B, podczas gdy Bitcoin otrzymał tylko C +, co wywołało gniewne reakcje społeczności.

W styczniu ubiegłego roku firma stwierdziła, że ​​„ryzyko inwestowania w Bitcoina jest zbyt ogromne”, dodając jednocześnie, że „jego technologia była przestarzała, a jego sieć była zapchana i nie wystarczająca”. W 2018 roku Cena bitcoina spadła o ponad 70% .

„Teraz jednak, nasz model przedstawiamy zupełnie odwrotnie” – powiedział w notce dla swoich klientów Martin D. Weiss, założyciel firmy

„Po dotknięciu dna w grudniu, Bitcoin zwiększył wartość czterokrotnie w czasie krótszym niż 190 dni. A dzisiaj nagroda, jaką może otrzymać inwestor, przewyższa ryzyko. Jego technologia została zaktualizowana. Jego sieć powraca do normy. To nie była impreza z dnia na dzień – dodał.

Jednak zamiast natychmiastowego pośpiechu, Weiss radzi by przed wejściem na rynek „poczekać na normalną korektę ceny”.

Ostatnia ocena Bitcoina według Weiss Raings:

Ryzyko inwestycyjne / ocena zysku
Ryzyko: W granicach tolerancji
Ocena zysku: Bardzo dobry
Ryzyko/Zysk: Stopień B

Ocena technologii / adaptacji
Technologia: Dobra
Adaptacja: Świetna
Technologia/Adaptacja: Stopień A-

Oto co oznaczają trzy typy ocen:

Ogólna ocena
Jest to „wszechstronny, zrównoważony przegląd wszystkich czynników, oparty na złożonym algorytmie, a nie średniej ocen poszczególnych składowych czynników. Dokonując wyboru, inwestorzy powinni skupić się przede wszystkim właśnie na tej ocenie”.

Ryzyko inwestycyjne / ocena zysku
Ryzyko pokazuje, że „potencjalni inwestorzy powinni być świadomi, odzwierciedlamy zmienność cen i wielkość ostatnich spadków”, podczas gdy ocena zysku to „potencjał zysku oparty głównie na dynamice cen i ostatnich zwrotach dla inwestorów”. Połączona ocena ryzyka inwestycyjnego i zysku może być użytecznym narzędziem do krótkoterminowego handlu.

Ocena technologii / adaptacji
Komponentami są tutaj: Technologia, która analizuje możliwości oprogramowania, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak „poziom anonimowości, wyrafinowanie polityki pieniężnej, możliwości zarządzania, zdolność lub elastyczność w celu ulepszenia kodu, efektywność energetyczna, rozwiązania skalujące, interoperacyjność z innymi blokami”, oraz Adaptacja, która uwzględnia takie czynniki, jak rzeczywiste wyniki w świecie realnym (np. pod względem szybkości transakcji, bezpieczeństwa sieci i decentralizacji górnictwa) oraz deweloperów, firmy lub przyjęcia publicznego. Tutaj łączna ocena technologii i adopcji może być użytecznym narzędziem do długoterminowego inwestowania.

Wykres Bitcoina


Aktualna cena Bitcoina to $ 46,238.00 . Jego volumen wynosi $ 75.02 B, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 863.86 B. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o -5.56%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.