Weiss Ratings: Bitcoin, EOS, i XRP najwyżej ocenianymi kryptowalutami pod względem technologii i przyswojenia

26 marca, Weiss Cryptocurrency Ratings, oddział Weiss Ratings, jedynej na świecie agencji ratingowej dostarczającej oceny kryptowalut, opublikował marcowy raport „Weiss Cryptocurrency Outlook”, który ma pomóc inwestorom prześwietlić 122 kryptowaluty za pomocą następujących kryterii: technologia, adopcja, ryzyko i zyski. W tym artykule przedstawiamy kilka najciekawszych wyników tego badania. Agencja ratingowa Weiss Ratings została założona w 1971 roku, a swoje działania związane z kryptowalutami i tokenami rozpoczęła 24 stycznia 2018 roku. Wtedy właśnie uruchomili nową stronę internetową o nazwie Kryptowaluty Weiss. Pomysł polegał na dostarczaniu cotygodniowego raportu, który dawałby ogólną ocenę każdej kryptowaluty (początkowo było tylko 74), a także ocenę klasyfikacji pod względem klasy: „Ryzyko inwestycji / Zysk” oraz klasy „Technologia / Adadaptacja”. Stopnie wahają się od A + (najlepszej) do F (najgorszej).

Weiss Ratings twierdzi, że oceny należy interpretować w następujący sposób:

  • A: „doskonały”
  • B: „dobry”
  • C: „wystarczający”
  • D: „słaby”
  • E: „bardzo słaby”
  • F: „nieudany” lub „oszustwo”

Oto co oznaczają trzy typy ocen:

Ogólna ocena
Jest to „wszechstronny, zrównoważony przegląd wszystkich czynników, oparty na złożonym algorytmie, a nie średniej ocen poszczególnych składowych czynników. Dokonując wyboru, inwestorzy powinni skupić się przede wszystkim właśnie na tej ocenie”.

Ryzyko inwestycyjne / ocena zysku
Ryzyko pokazuje, że „potencjalni inwestorzy powinni być świadomi, odzwierciedlamy zmienność cen i wielkość ostatnich spadków”, podczas gdy ocena zysku to „potencjał zysku oparty głównie na dynamice cen i ostatnich zwrotach dla inwestorów”. Połączona ocena ryzyka inwestycyjnego i zysku może być użytecznym narzędziem do krótkoterminowego handlu.

Ocena technologii / adaptacji
Komponentami są tutaj: Technologia, która analizuje możliwości oprogramowania, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak „poziom anonimowości, wyrafinowanie polityki pieniężnej, możliwości zarządzania, zdolność lub elastyczność w celu ulepszenia kodu, efektywność energetyczna, rozwiązania skalujące, interoperacyjność z innymi blokami”, oraz Adaptacja, która uwzględnia takie czynniki, jak rzeczywiste wyniki w świecie realnym (np. pod względem szybkości transakcji, bezpieczeństwa sieci i decentralizacji górnictwa) oraz deweloperów, firmy lub przyjęcia publicznego. Tutaj łączna ocena technologii i adopcji może być użytecznym narzędziem do długoterminowego inwestowania.

Kryptowaluty z najlepszym połączeniem technologii i adaptacji:

Kryptowaluty o najwyższej ogólnej ocenie:

Podsumowanie ocen przyznanych 122 kryptowalutom objętym tym badaniem
Żaden z nich nie otrzymał ogólnego oceny w zakresie „A” („prawdopodobnie, ponieważ trendy cen kryptowalut były stale niekorzystne w ostatnich miesiącach. Nie generowały najwyższych wynikó w zakresie ryzyka i zysku”).
Czterem udało się uzyskać ogólną ocenę Weiss Crypto „B-”: były to Bitcoin (który został uaktualniony z poprzedniej oceny „C+” do „B-” głównie ze względu na szybki wzrost i poprawę sieci Lightning Network), EOS, XRP i Binance Coin (które uzyskały tak wysoki wynik częściowo z powodu również szybkiego wzrostu jego ceny z wyjątkiem XRP).
27 kryptowalut uzyskało ogólną ocenę Weissa „C”.
75 kryptowalut uzyskało ogólną klasyfikację Weiss Crypto „D”.
16 kryptowalut miało ogólną klasyfikację Weiss Crypto „E”.

W styczniowym wydaniu raportu, Weiss twierdzili, że rynek nie dający zarabiać ludziom to zwykłe oczyszczenie złej społeczności zgromadzonej wokół Bitcoina. Więcej informacji tutaj.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.