Volvo wykorzysta technologię blockchain do śledzenia dostaw kobaltu

Volvo wykorzysta technologię blockchain do śledzenia pochodzenia kobaltu wykorzystywanego w akumulatorach samochodowych. Ponad połowa światowej podaży kobaltu pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Na tym obszarze wojennym wykorzystywana jest rozległa praca dzieci w celu wydobywania kobaltu.

Reuters poinformowało, że dzięki Volvo Cars, kobalt zastosowany w akumulatorach będzie globalnie identyfikowalny przy użyciu technologii blockchain. Volvo podpisało umowę z dwoma dostawcami akumulatorów, chińską CATL i LG Chem z Korei Południowej, na realizację projektu.

Firmy zajmujące się produkcją samochodów elektrycznych zostały poddane kontroli z całego świata, ponieważ nie udawało im się śledzić kobaltu wykorzystywanego w akumulatorach samochodowych. Kobalt służy do produkcji akumulatorów litowo-jonowych stosowanych w samochodach elektrycznych. Ponad połowa zasobów pochodzi z wojennej Demokratycznej Republiki Konga.

Volvo jako pierwsze wdroży globalną możliwość identyfikowania kobaltu

W tym afrykańskim kraju do wydobywania niebieskiego metalicznego pierwiastka używa się dużej siły roboczej. Każda firma używająca kobaltu może zachęcać władze w kraju do łamania podstawowych praw człowieka. Niemal 20% całkowitego wydobycia kobaltu wykonują dzieci gołymi rękami.

Volvo zapewni pełną identyfikowalność surowców

Martina Buchhauser, szefowa działu zakupów w Volvo Cars, powiedziała, że dzięki technologii blockchain mogą zrobić kolejny krok w kierunku zapewnienia pełnej identyfikowalności łańcucha dostaw i zminimalizowania związanego z tym ryzyka. Sieć Responsible Sourcing Blockchain (RSBN) we współpracy z IBM i RCS Global wprowadzi technologię w łańcuchu dostaw LG Chem.

Wybrane dla Ciebie:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.