VISA składa patent na cyfrowego „fiata”

Amerykańskie Biuro Patentowe i Znaków Towarowych (USPTO) opublikowało dzisiaj, że Visa złożyła wniosek patentowy w celu stworzenia cyfrowej waluty na scentralizowanym komputerze przy użyciu technologii blockchain. Patent ten dotyczy dolara cyfrowego, a także innych walut cyfrowych banków centralnych, takich jak funty, jeny i euro, dzięki czemu fizyczna waluta banku centralnego w dowolnym miejscu na świecie może zostać zdigitalizowana. Słowa fiat używa się skracając słowo: fiducjarne. Waluty fiducjarne = waluty tradycyjne = fiaty.

Opisany jako „Cyfrowa waluta tradycyjna” patent został pierwotnie złożony przez Visa w dniu 8 listopada 2019 roku, lecz USPTO komentuje dziś: „Trwa to dość długo …”, aby opublikować pełną wersję zgłoszenia patentowego. Patent Visa jest w skrócie opisywany jako: komputer jednostki centralnej, który odbiera żądania zawierające numer seryjny i nominał fizycznej waluty, a następnie ma miejsce utworzenie waluty cyfrowej i usunięcie waluty fizycznej z obiegu w systemie walutowym, co jest oczywiście rejestrowane na blockchainie.

VISA i patent na cyfrowego fiata

„Visa ma ogromny, globalny zespół wynalazców i innowatorów pracujących nad najnowocześniejszymi technologiami płatniczymi. Każdego roku szukamy patentów na setki nowych pomysłów – mówi rzecznik Visa. Chociaż nie wszystkie patenty zaowocują nowymi produktami lub funkcjami, Visa szanuje prace intelektualną i aktywnie pracujemy nad ochroną naszego ekosystemu, naszych innowacji i marki Visa.”

J. Christopher Giancarlo, starszy doradca Willkie Farr i Gallagher oraz były przewodniczący amerykańskiej komisji handlu towarami futures, skomentował patent Visa złożony w USPTO:

„To potwierdza, że kiedy USA robią wielkie rzeczy w sprawie wypraw poza przestrzeń ziemską oraz rozwój Internetu to jesteśmy świadkami partnerstw między sektorem prywatnym i publicznym. To zgłoszenie patentowe jest dowodem na to, że sektor prywatny bardzo pracuje nad przyszłością pieniędzy. ” Giancarlo był bardzo aktywny na wirtualnej konferencji „Consensus Distributed” w tym tygodniu prowadzonej przez Coindesk.

Ciekawostką jest także, że kongres USA rozważał nad pomysłem dolara cyfrowego podczas debaty nad ustawą CARES, która miała być trzecim pakietem pomocy dla COVID-19. Chociaż dolar cyfrowy nie został uwzględniony w ostatecznym ustawodawstwie, zarówno Izba, jak i Senat wprowadziły osobne zapisy, które chcą legalnie stworzyć cyfrowego dolara w Rezerwie Federalnej, a także cyfrowy portfel dolara w amerykańskim skarbcu. Sugerowano, że dolar cyfrowy zapewni korzyści ekonomiczne i możliwie uniwersalny dochód podstawowy Amerykanom.

Fragment ze złożonego przez VISA patentu:

„Ujawniono techniki, które obejmują otrzymanie przez komputer jednostki centralnej żądania waluty cyfrowej. Żądanie zawiera numer seryjny i nominał waluty fizycznej. Komputer jednostki centralnej generuje cyfrową walutę dla danego nominału i jest powiązana z numerem seryjnym. ” Patent Visa dalej: „Generowanie obejmuje rejestrowanie cyfrowej waluty na blockchainie. Komputer jednostki centralnej przesyła powiadomienie o wygenerowaniu waluty cyfrowej. Komputer jednostki centralnej powoduje usunięcie waluty fizycznej z obiegu w systemie walutowym. ”

Publikacja aplikacji patentu USPTO cyfrowej waluty fiat przez Visa

VISA i Blockchain Ventures

Visa już wcześniej pokazywała, że uważnie obserwuje ekosystem kryptowalut i blockchain, dzięki czemu ogłosiła kilka ważnych wydarzeń. W ubiegłym roku Visa została pierwotnie ogłoszona jako członek nowego Stowarzyszenia Libra utworzonego przez Facebooka. Niestety albo stety wycofała się w październiku wraz z wieloma innymi firmami. Ponadto w czerwcu ubiegłego roku Visa ogłosiła, że ​​wchodzi na rynek ponad 125 bilionów dolarów transakcji transgranicznych typu business-to-business (B2B), wykorzystując technologię rozproszonych ksiąg rachunkowych, aby płatności były szybsze, tańsze i bardziej przejrzyste. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli SWIFT, belgijska organizacja założona w 1973 roku obsługująca obecnie 11 000 instytucji finansowych prowadzących transakcje B2B została skrytykowana za swoje starsze systemy i nieefektywność w porównaniu do rozwoju VISY.

Dodatkowo, w lutym tego roku, Visa ogłosiła, że ​​udzieliła zgody giełdzie i kantorowi kryptowalut: Coinbase, pozwalając im na wydanie karty debetowej, w której osoby fizyczne mogą wydawać swoje krypto za jej pośrednictwem.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.