Twitterwatcher.com – czyli jak twitter wpływa na ceny kryptowalut?

Kilka tygodni temu w sieci pojawiło się nowe narzędzie. Strona stworzona przez Polaków, która obserwuje i analizuje tweety. Teraz pewnie zastanawiacie się dlaczego piszemy o czymś takim na stronie poświęconej kryptowalutom. Dzięki temu inwestorzy kryptowalut mogą polepszyć skuteczność swoich decyzji bazując na danych, które narzędzie udostępnia. Tu zaczyna się ciekawa historia.

Strona Twitterwatcher.com – bo o niej mowa, obserwuje tweety z hashtagiem #TRX, ich system sprawdza i ocenia czy dany tweet był pozytywny, negatywny czy neutralny (analiza sentymentalna). Następnie wyświetla te informacje na wykresie. Same informacje o “nastroju” wymagałyby dodatkowej obróbki – na szczęście na stronie twitterwatcher widzimy też informacje z giełdy binance dotyczące ceny zarówno ceny średniej jak i candlestick TRX/USDT. Widzimy także ilości transakcji TRX/USDT. Informacje te – dają nam już całkiem sporo. Poniżej postaramy się przeanalizować wygląd i dane które dostarcza nam aplikacja jak również zerkniemy na przykład, który twórcy strony wrzucili do oficjalnego artykułu wprowadzającego (link na końcu artykułu).

Wygląd, zakres i wykresy

Domyślnie strona ładuje się nam z prezentacją ostatnich sześciu godzin tweetów i informacji z giełdy. Przyciski powyżej grafów pozwalają nam na zmianę zakresu danych:

  • Ostatnie 6 godzin ładuje się z krokiem 5 minut.
  • Ostatnie 12 godzin ładuje się z krokiem 10 minut.
  • Ostatnie 24 godziny ładują się z krokiem 20 minut.

Co to oznacza – dla ostatnich 6 godzin dostaniemy najdokładniejsze dane – wszystkie tweety jak również informacje z giełdy grupowane są w 5 minutowych odcinkach. W przypadku 12 i 24 godzin otrzymamy dłuższe odcinki czasu. Co ważne strona pozostawiona sama sobie będzie się odświeżać – zatem dane prezentowane na wykresie, zawsze będą najnowsze.

Wykres tweetów w domyślnym ustawieniu przedstawi nam wszystkie typy tweetów jakie zostały zidentyfikowane przez system.

www.twitterwarcher.com

W lewym górnym rogu wykresu dostępna jest opcja ukrywania/pokazywania typów tweetow. Tym samym, twórcy strony zachęcają użytkowników do znalezienia korelacji pomiędzy poszczególnymi ocenami tweetów, a zmianami w cenie obserwowanej kryptowaluty.

Dzisiejsze 16/07/2019 dane z wykresu wydają się powiązane, poniżej wykres dla 6h i 24h:

Wygląda na to, że wzrost negatywnych informacji poprzedzał spadek ceny. Co ciekawe – korelacja jest widoczna jeszcze lepiej jeśli chodzi o ilość transakcji.

Przykład udostępniony przez twórców

Tron i spadek ceny spowodowany fałszywymi oskarżeniami. Link do artykułu znajdziecie tutaj.

08/07/2019 około godziny 5:00 rano (GMT+2) sieć zalały informacje o tym, że do biura TRON w Pekinie weszła policja w związku z oszustwami – piramida finansowa. W rzeczywistości ktoś podszywał się pod TRON’a, policja zaś osłaniała biura i pracowników przed rozjuszonym tłumem.

Twitter zalała fala hejtu.

Na 24h wykresie widzimy dokładnie, kiedy rozpoczęły się oskarżenia – pierwsze efekty nie były duże, niemniej późniejszy spadek był bolesny – TRX stracił 5% w ciągu 2h.

Plany Twitterwatcher’a

Narzędzie – według opinii twórców – jest w chwili obecnej gotowe do przyjęcia kolejnych kryptowalut. Plany obejmują dodanie wsparcia dla #BNB, #ADA, #LSK, #LINK. O ile teraz twitterwatcher wydaje się dobrym rozwiązaniem dla ludzi grających na TRX o tyle dodanie wsparcia pozostałych walut znacznie poprawi jego użyteczność.

Twórcy starają się również wprowadzać dodatkowe wykresy związane z analizą zależności – ale obecnie nie są one zbyt czytelne. Interesującym pomysłem wydaje się też typowanie “mesjaszy” i “antychrystów” crypto-twittera.

Mesjasz to osoba, której tweety wpływaja na wzrost ceny kryptowaluty. Z kolei tweety Antychrysta miały by skutkować w spadku jej wartości. Stworzona lista może być naprawdę ciekawa! Strona jest darmowa w użytku. W najbliższym czasie maja pojawiż się kolejne narzędzia i udogodnienia. Niektóre z nich będą jednak dostępne w wersji płatnej.

Według nas to bardzo ciekawy projekt z kilku powodów:

  • Stworzony przez Polaków,
  • Darmowe narzędzie oferujące inne spojrzenie na kryptowaluty,
  • Interesujące i przejrzyste wykresy, pozwalające każdemu – nawet bez wiedzy jak grać na giełdzie – reagować na zmienność rynku.

Linki:

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.