Topowy Analityk z Wall Street zmienia swoje stanowisko w sprawie kryptowalut. Ostrzega operatora usług płatniczych Visa

Rok temu po podkreśleniu, że Bitcoin „próbuje rozwiązać problem, który nie istnieje”, Lisa Ellis, główny analityk z Wall Street, skupia się na branży płatności i teraz oznajmia, że kryptowaluty „potencjalnie zakłócają prywatne systemy płatności.”
W informacji dla klientów, Ellis, która jest partnerem w grupie badawczej MoffettNathanson, napisała, że należy zwrócić uwagę na egzystencjalne zagrożenie kryptowalut gdy zostaną zaakceptowane na całym świecie w niemarkowanym systemie płatności, który obejmuje takich operatorów jak Visa, Mastercard i PayPal. Bloomberg donosi, że jest to mało prawdopodobne by miało to nastąpić w bliskiej przyszłości. 

Podczas gdy Ellis widzi również inne ryzyka związane z crypto-rynkami płatności między osobami z zagranicy oraz między przedsiębiorcami, którymi zajmują się takie firmy jak Ripple lub Veem, podkreśla również, że ​​kryptowaluty i blockchain mogą otwierać nowe źródła przychodów. Na przykład dla takich operatorów, którzy umożliwiają połączenie uwierzytelniania sieci z technologią blockchain w celach śledzenia.

W styczniu, w wywiadzie dla CNBC, Ellis powiedziała, że Bitcoin próbuje rozwiązać problem, który nie istnieje:

„System płatności konsumenckich działa dziś bardzo dobrze i jest niezwykle wydajny. <…> Zaufanie budowane w istniejących systemach płatniczych byłoby na pewno bardzo trudne do odtworzenia w nowych nie pewnych technologiach”

W niedawnym wywiadzie, w lipcu, przyznała, że ​​”Bitcoin to jedyne ryzyko zakłócające w tym sensie, że przynosi zupełnie nowy rodzaj systemu płatności, który nie jest oznaczony marką, jest publiczny i zdecentralizowany”.

W październiku ubiegłego roku dyrektor generalny Visa, Al Kelly, powiedział, że „na pewno” nie postrzega kryptowalut jako zagrożenia dla swojego biznesu. Dodał również, że „jeśli będziemy musieli pójść w stronę kryptowalut i blockchaina to podejmiemy wyzwanie”.

Tymczasem w lipcu, w lipcu, MasterCard pracował nad rozwiązaniem, które przyspieszy i ułatwi transakcje kryptowalutowe użytkownikom kart, aby były szerzej dostępne dla kupujących i sprzedawców.

Jeśli chodzi o system PayPal, ich dyrektor finansowy John Rainey w wywiadzie dla CNBC powiedział w maju 2018 r., że nie widzi dużego zainteresowania kryptowalutami z powodu zmienności zagrażającej rentowności firm korzystających ich usług. Gigant płatniczy nie wyklucza jednak, że będzie wspierał kryptowaluty i blockchain w przyszłości.

Jednak ostatnie oświadczenie Ellisy nie jest jedyną oznaką zmieniającego się stosunku do krypto wpływowych osób. Wcześniej, w lutym, Cambridge Associates, główny konsultant ds. Emerytur i fundacji, powiedział, że inwestorzy instytucjonalni powinni bardziej zainteresować się kryptowalutami. Zgodnie informacją badawczą konsultant uważa, że ​​”mimo że inwestycje te wiążą się z wysokim ryzykiem to niektóre projekty dobre fundamentalnie potrzebują napływu większego kapitału by odegrać większą role w cyfrowym świecie”.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.