Tom Lee: Następne 5-6 miesięcy to wzrosty Bitcoina

Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat Global w ostatnim wywiadzie dla CNBC przewiduje, że cena bitcoina prawdopodobnie będzie rosnąć w ciągu najbliższych 5-6 miesięcy. Podczas wywiadu z CNBC wyszło, że Według Lee, 200 dzienna średnia ruchoma to liczba, o której należy pamiętać i jest ona niezmiernie ważna dla inwestorów. Jeśli bitcoin będzie w stanie utrzymać się powyżej 4000 USD do sierpnia tego roku, przekroczy 200 dzienną średnią kroczącą, a zatem technicznie ogólny wykres zacznie wyglądać na byczy, czyli z trendem nastawionym na wzrosty. Czy nie jest to zbyt odważne stwierdzenie? Coraz więcej wpływowych osób zaczyna czuć się pewnie w przewidywaniu przyszłych cen topowych kryptowalut. Ludzie z branży wiedzą, że nie jest to dobre na dłuższą metę.

Tom Lee & Bitcoin

Średnia ruchoma 200 dni: to popularny wskaźnik techniczny, który jest wykorzystywany przez inwestorów do analizy trendów cenowych. Jest to po prostu średnia cena zamknięcia w ciągu ostatnich 200 dni. Można obliczyć 200-dniową średnią ruchomą :[(Dzień 1 + Dzień 2 + Dzień 3 + … + Dzień 199 + Dzień 200) / 200].

Podczas wywiadu wspomniał również, że przyszłość Bitcoina i innych kryptowalut zależy od tego, czy staną się one zdefiniowaną klasą aktywów. Podkreśla również, że Bitcoin wciąż jest w początkowej fazie stania się nim. Chociaż Tom Lee jest dość uparty co do swojego stanowiska związanego ze wzrostem wartości bitcoina, Fundstrat opublikował ostatnio ostrzeżenie, że rynek kryptowalut może ulec niedzwiedziom i może spotkać swoje nowe dno, zanim faktycznie zacznie swój bull run.

W wywiadzie Lee wyraził również swoje obawy związane z niedawno wprowadzoną kryptowalutą wspieraną przez amerykański bank JP Morgan. JP Morgan Coin jest stablecoinem uruchomionym przez giganta bankowego JP Morgan Chase. Powiedział, że takie zjawiska jak monety JP Morgan czy przyszły i niedoszły Facebook Coin tworzą przypadki masowego użycia kryptowalut, ale według niego JPM Coin z pewnością nie jest konkurentem dla bitcoina, ponieważ ma charakter stabilny.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.