Tether powoli rezygnuje z blockchaina Bitcoina na rzecz Ethereum

Tether (USDT) stale migruje z adresów opartych na Bitcoinie (Omni) do adresów opartych na Ethereum. Aktualnie 40 procent USDT teraz używa standardu ERC-20. Duże giełdy kryptowalutowe Binance i Poloniex ogłosiły, że obie przenoszą swoje adresy Tetherów z Omni na Ethereum. Czyżby był to kolejny przykład, że druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji jest lepsza od BTC? Zdaniem wielu ekspertów z pewnością tak jest.

Adresy Tether zmieniające się z Omni na ERC-20

Podczas gdy dominacja Bitcoina na rynku kryptowalut jest niekwestionowana, protokoły oparte na nim powoli stają się coraz mniej popularne. Wzrost adopcji powoduje, że liczba transakcji jest znacznie wyższa niż na protokołach takich jak Omni, platformy z otwartym kodem źródłowym na blokach bitcoina. Dzięki temu wiele kryptowalut obciążonych ruchem zaczęło przenosić swoje monety na inne platformy.

Tether (USDT) jest największą i najbardziej godną uwagi firmą, która zaczęła rezygnować z protokołu Omni opartego na Bitcoinie na rzecz bardziej wydajnego Ethereum. Anthony Sassano, deweloper Ethereum i szef marketingu w Set Protocol, zauważył, że liczba USDT jako ERC-20 w Ethereum znacznie wzrosła, a obecnie wynosi prawie 40 procent całkowitej puli USDT na Omni.

Według strony Tether, firma ma obecnie około 2,8 mld USD w obiegu na Omni. Protokół zawiera również bardzo mało waluty fiducjarnej. Saldo wynosi nieco ponad 1600 € na Omni. Obecnie w Ethereum jest ponad 1,1 mld USD w USDT oraz ponad 50 mln EUR.

Większe giełdy porzucają Bitcoina na rzecz Ethereum

Tether nie jest jedynym migrującym USDT z Omni. Niektóre ze światowych giełd kryptowalut zaczęły już przestawiać się na adresy oparte na ERC-20 dla stablecoina Tether. 3 lipca Binance ogłosił, że adresy bazujące na ERC-20 Ethereum będą od teraz standardem, jeśli chodzi o USDT. Pomimo 30-minutowego przestoju w przypadku wypłat i depozytów USDT, zmiana była stosunkowo płynna. Binance podkreślił jednak, że od tej pory użytkownicy nie będą mogli wypłacać USDT na bazie Omni ze swoich kont, ale depozyty USDT na bazie Omni będą nadal dostępne. Giełda kryptowalut Poloniex ogłosiła tego samego dnia, że rozpocznie obsługę depozytów USDT opartych na ERC-20. Użytkownicy nadal będą mogli zdeponować i wypłacić USDT z adresów Omni.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.