Szybkie inwestowanie, czyli Scalping na rynku kryptowalut – KEY/BTC

Scaliping, czyli inaczej zawieranie ekstremalnie krótkich transakcji. Na tradycyjnych rynkach, scalpingiem można nazwać handel który trwa kilkadziesiąt sekund, zazwyczaj jest to od 1 minuty do 5. Transakcja wymaga od inwestora dużej sprawności, znajomości analizy technicznej oraz wykreowania własnej strategii. Metoda da jest dostrzegana i stosowana przez coraz większą cześć osób zaznajomionych z kryptowalutami. Na początek w ramach ciekawostki, warto zwrócić uwagę na samą etymologię słowa. Scalping, najprościej tłumacząc, to skalpowanie.
Czym tak na prawdę jest scalping i czy na rynku kryptowalut się on opłaca? 

Dla kogo jest scalping?

Wiadomo, że nie każdy początkujący trader jest gotowy do korzystania ze strategii scalpingu. Pomimo tego, iż są to krótkoterminowe transakcje to może okazać się, że zysk nie koniecznie musi być taki natychmiastowy. Istnieje kilka bardzo ważnych i kluczowych czynników, które składają się na sukcesywność tej metody. Po pierwsze, bardzo ważna jest wysokość kapitału, wiadomo, że jeśli gramy krótkoterminowo to i % z transakcji nie będzie za wysoki, a zatem, żeby scalping miał sens potrzebujemy większego wkładu na każdą transakcje. Każdy trader, który scalpuje powinien mieć wykreowana już swoją psychologie gry. Jeśli więc nie mamy jeszcze wypracowanego pewnego opanowania w tradingu lub też nasz wkład finansowy nie jest na tyle pokaźny, by ze scalpingu wynieść znaczny zysk, wówczas lepiej zdobyć potrzebne do tego doświadczenie. Cierpliwość, akceptacja straty oraz ze względu na sporą ilość otwieranych pozycji dużo poświęconego czasu przy wykresach i obserwacji rynku. Pamiętajmy, że scalping oczywiście może bardzo dużo nauczyć ale również może nas poprowadzić do overtradingu. NIE JEST TO STRATEGIA DLA KAŻDEGO!

Jak to wygląda na rynku krypto?

Scalping na kryptowalutach może wydawać się bardzo prostą rzeczą. Można grać na interwałach 5 minutowych jak i godzinnych, ale czy da się scalpować bezpieczniej? Aktualna sytuacja na rynku pozwala na zawieranie krótkich transakcji, ponieważ wiele wykresów topowych kryptowalut idzie po prostu bokiem i dziennie wahania cen, które nie są widoczne gołym okiem, ale tak naprawdę średnio wynoszą one od 1 do 5%. Na przykładzie projektu SelfKey/BTC [KEY/BTC]. Na poniższym wykresie widzimy, że dziennie wahania ceny to minimalnie 2,5% i oto od ponad 2 miesięcy.

Jak to wygląda w naszej praktyce ?

Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi aktualnościami, newsami, wskazówkami i wieloma innymi cennymi rzeczami z rynku kryptowalut to mamy coś dla Ciebie. Już niedługo wystartujemy z kanałami na telegramie oraz discordzie. Kanał na telegramie będzie dla początkujących, na discordzie dla nieco bardziej już doświadczonych inwestorów. Obserwuj nas na naszym twitterze, facebooku, zapisz sie na newsletter lub zwyczajnie kliknij w dzwoneczek by otrzymywać powiadomienia na pulpicie. Będziemy o tym informować właśnie na naszych social mediach. Grupy będą otwarte dla każdego, zapraszamy.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.