Square, firma Jacka Dorsey’a kupiła Bitcoiny za 50 milionów dolarów

W skrócie:

  • Square, firma płatnicza, której założycielem jest dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey, kupiła bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów.
  • Inwestycja ta stanowi około 1% łącznych aktywów Square na drugi kwartał 2020 roku.
  • Square jest drugą po MicroStrategy spółką notowaną na giełdzie, która zainwestowała w Bitcoina

Square, firma płatnicza CEO Twittera, Jacka Dorseya, kupiła około 4709 BTC za łączną cenę zakupu 50 mln USD, czyli po średniej cenie około 10600 USD za 1 Bitcoina.

Ogłaszając wiadomości dnia 8 października 2020 roku, Square poinformowało że „kryptowaluta jest instrumentem wzmocnienia gospodarczego i zapewnia sposób uczestniczenia w globalnym systemie walutowym, który jest zgodny z celem firmy”

Inwestycja stanowi około 1% łącznych aktywów Square na drugi kwartał 2020 roku.

„Wierzymy, że Bitcoin może stać się w przyszłości bardziej wszechobecną walutą” – powiedziała Amrita Ahuja, dyrektor finansowy Square.

„W miarę rozwoju adopcji zamierzamy uczyć się i uczestniczyć w zdyscyplinowany sposób. Dla firmy, która tworzy produkty w oparciu o bardziej integracyjną przyszłość, ta inwestycja jest krokiem w tej podróży”.

Square & MicroStrategy wolą BTC niż złoto

Square jest drugą po MicroStrategy spółką notowaną na giełdzie w USA, która zainwestowała w Bitcoina.

Firma MicroStrategy zakupiła do tej pory łącznie 38 250 BTC o wartości obecnie 410 milionów dolarów w ramach swojej strategii alokacji kapitału. CEO Michael Saylor powiedział The Block w wywiadzie z zeszłego miesiąca, że ​​Bitcoin to „najlepsze pieniądze, jakie kiedykolwiek stworzono”.

Saylor powiedział, że w porównaniu ze złotem i dolarem amerykańskim Bitcoin jest lepszym aktywem dla skarbu państwa, ponieważ z założenia nie jest deflacyjny.

„Złoto jest wadliwe w XXI wieku” – powiedział o kruszcu.

„Sprowadza się to do bardzo prostej zasady: Problemem dolara jest ekspansja polityki pieniężnej i inflacja – co odbywa się kosztem siły nabywczej” – powiedział Saylor

Saylor ujawnił również w wywiadzie, że 90% salda skarbowego MicroStrategy jest w Bitcoinie.

Jeśli chodzi o Square, firma jest aktywna na rynku Bitcoina od 2018 roku, kiedy jej oferta Cash App umożliwiła kupno i sprzedaż kryptowaluty. Skutkiem tego są również obserwacje Jacka, założyciela Twittera, z których wnioskuje iż rynek krypto bardzo rozwija się w sferze Twittera. Twitter to już nieodzowna część informacji z rynku. Bardzo często to właśnie jakość i wielkość rozbudowania konta na twitterze firmy kryptowalutowej jest jednym z kluczowych czynników sukcesu.

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.