Skradziono 6.4 miliona USD. Złodzieje sprzedali wszystko na giełdzie. Cena Fusion -60%

Portfel Fusion Network został naruszony. W rezultacie skradziono około jednej trzeciej tokenów FSN. Fundacja Fusion ogłosiła na swoim medium w poście opublikowanym 29 września, że ​​jej portfel swapowy został uszkodzony, co spowodowało kradzież 10 milionów natywnych FSN i 3,5 miliona tokenów ERC-20 opartych na Ethereum (ETH). Łączną wartość skradzionych tokenów FSN oszacowano wówczas na około 6,4 mln USD.

Dochodzenie Fundacji nie ujawniło dotychczas żadnych innych portfeli dotkniętych atakiem. FSN informuje, że cyberprzestępca podobno zaczął już spieniężać swoją zdobycz…:

„Po kradzieży kryptowalut najprawdopodobniej zostały sprzedane na różnych giełdach, w szczególności Bitmax i Hotbit”.Skradziono klucz prywatny

Osoba atakująca podobno uzyskała dostęp do portfela poprzez kradzież powiązanego z nim klucza prywatnego. Autor postu informującego na medium twierdzi, że „Protokół Fusion i sama technologia była i pozostaje bezpieczna”…

Aby zapobiec dalszemu praniu skradzionych funduszy, podobno zawieszono wpłaty i wypłaty tokenów FSN na giełdach kryptowalut, takich jak Huobi, OKEx, Bitmax, Citex i Hotbit. Wszystkie środki, które pozostały na swapowych portfelach zostały przeniesione do zimnego portfela, śledzone są podejrzane transakcje. Fundacja pracuje również nad nieokreślonymi technologicznymi podejściami do odzyskania funduszy.


Aktualna cena Fusion to $ 0.712218 . Jego volumen wynosi $ 15.16 M, a kapitalizacja kształtuje się na poziomie $ 46.84 M. Cena w ciągu ostatnich 24h zmieniła się o -7.51%.

CoinInsiderPL – Telegram

Właśnie wystartowaliśmy z nowym kanałem na telegramie na którym znajdziesz analizy kryptowalut, techniczne oraz fundamentalne, ważne zagraniczne newsy oraz wiele cennych wskazówek podpowiadających jak skutecznie czerpać korzyści z rynku crypto. Będą tam również udostępniane ciekawe raporty oraz narzędzia. Dużo dobrej wiedzy w jednym miejscu, zapraszamy do grupy i obserwowania nas na twitterze lub na facebooku.

To również może Cie zainteresować:

Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Leave a comment

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.