Skradzione Bitcoiny w 2016 roku (~72 mln USD) właśnie zostały wprawione w ruch

Hakerzy zaczęli przesyłać „stare” bitcoiny o wartości 260 000 USD na nieznany portfel. Znaczna większość pozostałych BTC, które zostały skradzione z Bitfinex w 2016 roku o wartości 72 mln USD nadal czekają na swoje ruchy.

Wczoraj Whale Alert, który śledzi duże ruchy przesyłów Bitcoina, napisał na Twitterze, że 28.3 BTC (~260 000 $) – pochodzące z hacku Bitfinex sprzed czterech lat – zostało przeniesione do nieznanego portfela.

Podczas kradzieży w 2016 roku około 120 000 BTC zostało przywłaszczonych z portfeli Bitfinex. Wówczas cena Bitcoina wynosiła wtedy około 600 USD, co stanowiłoby całkowitą stratę w wysokości 72 milionów USD. Jednak według dzisiejszych, cen skradzione fundusze są warte ponad 1 miliard dolarów.

To nie pierwszy raz kiedy hakerzy próbowali sprzedać część łupu z Bitfinex. W czerwcu 2019 roku, złodzieje przenieśli 185 BTC w sześciu oddzielnych transakcjach. W tym czasie Bitcoin był wart niewiele ponad 10 000 USD.

Znaczące przesyły wywołują panikę

Oczywiście, jak w przypadku każdego, znaczącego przesyłu BTC – społeczność obawiała się różnych scenariuszy. Z reguły przesyły Bitcoina o takim charakterze wywołują strach u inwestorów i wielu z nich zwiastuje spadki. Popierają to tym, że prawdopodobnie starsi posiadacze BTC będą chcieli wyjść z rynku co oznaczałoby znaczną falę sprzedaży. To tylko takie gdybania, jednakże 1 mld USD w Bitcoinie to całkiem duża suma, która mogła by już zachwiać kursem.

„Nadchodzi wielki zrzut !!!”, napisał na Twitterze jeden spanikowany handlowiec.

WhaleAlert informował nas ostatnio o kilku ważnych transferach. W środę zwrócił uwagę, że 50 Bitcoinów wyszło z uśpionego portfela. Wydobyto go w pierwszym miesiącu istnienia Bitcon. Wiele osób wtedy myślało, że satoshi nakamoto (twórca BTC) się ujawnił przenosząc swoje coiny.

Analitycy jednak podkreślają, że jest to bardzo mało prawdopodobne, iż wydobyte w 2009 roku Bitcoiny, które zostały przesłane należały do samego ich twórcy.

Ciekawostka: zaledwie 15% Bitcoinów wydobytych w 2009 roku zostało już wysłane na giełdy. Pozostałe BTC na razie pozostają w bezruchu.

Wybrane dla Ciebie:

 Nie przegap okazji!
Zapisz się na nasz Newsletter!

Otrzymuj najważniejsze raporty z rynku kryptowalut, najcenniejsze wskazówki oraz powiadomienia o nowościach.

Invalid email address
Pamiętaj, w każdej chwili możesz wypisać się z listy.

Zostaw komentarz

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut coininsider.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Coininsider.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Coininsider.pl © 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.